В РНБО розповіли, коли може з'явитися реєстр користувачів "Вконтакте" в Україні

В РНБО розповіли, коли може з'явитися реєстр користувачів "Вконтакте" в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Пояснили, що в рамках законодавства правоохоронці і так наділені повноваженнями створювати і використовувати власні обліки та бази.

У РНБО заявили, що українських користувачів "ВКонтакте" будуть ставити на облік в поліції. Таку заяву зробив секретар РНБО Олексій Данилов.

Однак деталей процесу постановки на облік не розкрили. Як і те, хто буде цим займатися і якими будуть наслідки для тих, кого "поставлять на облік".

У коментарі APnews в кіберполіції повідомили, що вони цим зараз не займаються і порадили звернутися до тих, хто і зробив таку заяву. І ми написали в РНБО.

У відповідь на наш запит нам розповіли, що зараз ніякої процедури постановки на облік немає. У той же час відзначили, що розраховують на Кабмін, який повинен буде забезпечити подання пропозицій про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення процедури застосування, реалізації та моніторингу санкцій. У тому числі і введення єдиного державного реєстру спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) та визначення центрального органу виконавчої влади, відповідального за ведення такого реєстру.

“Російська соцмережа «ВКонтакте», яка перебуває під санкціями з 2017 року, є одним із інформаційно-психологічних засобів гібридної війни, тому користування її ресурсами та розповсюдження відповідного російського контенту в інформаційному просторі України розцінюється як загроза національній безпеці України, що потребує нейтралізації”, - заявили нам в РНБО.

Зазначили, що пункт про реєстр користувачів буде обговорюватися в процесі створення стратегій інформаційної та кібербезпеки. Ці стратегії мають розробити протягом півроку.

У той же час уточнили, що заява та в цілому виступ Данилова слід розцінювати в контексті "пошуку національних підходів до реалізації Стратегії безпеки Євросоюзу на 2020-2025 роки, де ключовим фактором протидії поширення незаконного контенту здійснюється добровільним співробітництвом з правоохоронними органами".

Та наголосили, що своєю заявою Данилов просто роз'яснив суспільству, що в рамках законодавства правоохоронці і так наділені повноваженнями створювати і використовувати власні обліки та бази.

“Секретар РНБО України роз’яснив суспільству положення національного законодавства, зокрема щодо повноважень правоохоронних органів створювати та використовувати власні оперативні обліки і бази даних, суто з метою убезпечення громадян від можливого втягування їх у протиправну діяльність на шкоду національній безпеці та національним інтересам України”, - підсумували у Раді безпеки.

В РНБО розповіли, коли може з'явитися реєстр користувачів "Вконтакте" в Україні
В РНБО розповіли, коли може з'явитися реєстр користувачів "Вконтакте" в Україні
Читайте також:
"Незаконна маячня": адвокат розгромив ідею РНБО ставити на облік поліції користувачів "ВКонтакте"

Новини партнерів

18-річна Костюк вийшла в 1/4 фіналу турніру ITF в США
Дорожче, ніж у "Велюрі": Богословська продає чай та "себе" за 1800 гривень