В Раді зареєстрували проект закону про декретну відпустку для чоловіків

В Раді зареєстрували проект закону про декретну відпустку для чоловіків
Читать на русском

Ухвалення закону - це перший крок до виконання зобов'язань у межах міжнародного "Партнерства Біарріц"

Народні депутати від "Слуги народу" зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 3695 про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною, який передбачає батьківську декретну відпустку. Про це повідомляє APnews з посиланням на дані на сайті парламенту.

Ухвалення закону - це перший крок до виконання зобов'язань у межах міжнародного "Партнерства Біарріц", яке передбачає встановлення рівних прав для жінок і чоловіків у всіх сферах життя.

Законопроєкт пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону про "Про відпустки". У законодавстві будуть закріплені такі права чоловіків:

- на встановлення скороченого робочого часу для батьків, які виховують дітей без матері (зокрема, в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей до 14 років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено лише для жінок);
- на отримання чоловіком одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини;
- рівні права батька та матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Як повідомляв APnews раніше, Верховна Рада Україні ухвалила за основу та в цілому законопроект №3636, який продовжує дозвіл лікувати коронавірус COVID-19 ліками без реєстрації до 2021 року.

Новини партнерів

Міністерський автопарк. На яких автомобілях їздять топ-чиновники України
Шмигаль повідомив про початок нової хвилі пандемії коронавірусу в Україні і назвав її "реальною загрозою"