В Раді через "суїцидальну хвилю" по Україні хочуть заборонити продаж ліків дітям

В Раді через "суїцидальну хвилю" по Україні хочуть заборонити продаж ліків дітям
Читать на русском

Покарання за продаж ліків неповнолітнім можуть прирівняти до покарання, передбачене статтею КК за продаж фальсифікованих ліків, – від 8 до 10 років в'язниці.

У п'ятницю, 19 лютого, до 22:00 у Верховну Раду Україну внесуть законопроект, який передбачає заборону продажу ліків неповнолітнім.

Про це заявив голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в коментарі "Радіо Свобода", передає APnews.

За його словами, заборона стосуватиметься абсолютно всіх видів ліків, однак бади і вітаміни до переліку не входитимуть.

"Сьогодні до 22:00 буде зареєстровано законопроект, який заборонить продаж ліків дітям до 18 років: і рецептурних, і безрецептурних. Про вітаміни ми зараз не кажемо, про бади не кажемо, бо це не є ліки.

У нас ще є суперечка, наскільки жорстким має бути покарання. Воно має бути, і нести слід адміністративну, і кримінальну відповідальність, але по термінах ще не скажу", - розповів Радуцький.

Необхідність таких обмежень нардеп пояснив "хвилею" випадків самогубств серед підлітків, які сталися напередодні - діти труїлися медичними препаратами, які, за даними поліції, купили в аптеці.

Також Радуцький додав, що наразі остаточно не вирішено, яке покарання буде передбачатися за продаж ліків дітям. При цьому, він зауважив, що одна з пропозицій - прирівняти до покарання за продаж фальсифікованих ліків.

Довідка

Згідно зі статтею 321 Кримінального кодексу України, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів караються позбавленням волі від п’яти до восьми років. За ці ж дії, скоєні повторно – від восьми до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, у Києві таблетками отруївся 15-річний підліток.

Новини партнерів

$200 за ніч. Одеситка продавала бідних українок в секс-рабство за кордон
МОЗ оновило список країн "зеленої" та "червоної" зон - в останню потрапили понад 70 країн