В Раді 82 нардепів хочуть оштрафувати на 3,7 млн грн за неголосування на засіданнях

В Раді 82 нардепів хочуть оштрафувати на 3,7 млн грн за неголосування на засіданнях
Читать на русском

Нардепам комітет пропонує не виплачувати "депутатські".

Народні депутати можуть залишитися без депутатських виплат за жовтень через неголосування на пленарних засіданнях та у комітетах. Йдеться про 82 народних обранці.

Про це повідомив голова підкомітету з регламенту Павло Фролов у Телеграм-каналі, передає APnews.

"Можлива економія для бюджету – 3,7 млн. грн. Але цей список "штрафників" не остаточний. У разі надходження відомостей про поважні причини неучасті депутатів у голосуваннях на пленарці або на засіданнях Комітетів виплати будуть відновлені", - написав він.

За його словами, у жовтні найкраще виконували свої обов'язки депутати фракцій від "Голосу" та "Слуги народу", найгірше – представники "ОПЗЖ".

Так, у відповідному списку опинилися: голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, голова фінансового комітету Данило Гетьманцев, співголова фракції ОПЗЖ Юрій Бойко та його колега по фракції Ілля Кива, а також Тарас Козак, Віктор Медведчук, який знаходиться під домашнім арештом, Сергій та Юлія Льовочкіни, Людмила Буймістер та Олександр Дубинський, виключені зі "Слуги народу", "слуги народу" Микола Тищенко та Ольга Василевська-Смаглюк, п'ятий президент Петро Порошенко, представник "ЄС" Микола Княжицький, колишній спікер Дмитро Разумков, голова партії "Голос" Кіра Рудик та "слуга народу" Єлизавета Ясько.

Водночас, антирейтинг фракцій та груп за часткою депутатів, яких пропонується позбавити виплат, виглядає наступним чином:

  • "ОПЗЖ" – 52% (23 депутати)
  • "За майбутнє" – 48% (10 депутатів)
  • "Довіра" – 25% (5 депутатів).
  • "Батьківщина" – 20% (5 депутатів)
  • "ЄС" – 11% (3 депутати)
  • "Слуга народу" – 10% (25 депутатів)
  • "Голос" – 10% (2 депутати)

Варто уточнити, що йдеться про виплати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень. Депутатські виплати становлять 45 тисяч гривень. Якщо за місяць нардеп брав участь у менш ніж 70% голосувань або пропустив більше половини засідань свого комітету, він втрачає кошти.

Як повідомляв APnews, нардепів-прогульників за минулий рік оштрафували на 30 мільйонів гривень.

Новини партнерів

У Тернопільській області поставили пам'ятник букві "Ї", поклавши до нього гілочку калини
Шмигаль пообіцяв, що до кінця тижня хоча б однією дозою вакцинують 40% українців