В ОП заявили, що "Донбас стає депресивним" і йому потрібна вільна економічна зона

В ОП заявили, що "Донбас стає депресивним" і йому потрібна вільна економічна зона
Читать на русском

Володимир Зеленський вважає, що вільна економічна зона допоможе створити нові робочі місця і відродити регіон

Вільна економічна зона на території Донецької та Луганської областей зможе забезпечити ефективну реінтеграцію регіону. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву прес-служби Офісу президента.

"Коли ми говоримо про Донбас, повинні враховувати, що на сьогодні в Донецькій і Луганській областях все ще є дві частини: підконтрольна державі і тимчасово окупована. Зрозуміло, що ми обов'язково повернемо Донецьк і Луганськ. Але прискорити цей процес, спростити реінтеграцію, відійти від традиційно пасивного очікування позитивного рішення можна лише шляхом більш проактивного і ініціативної нашої позиції. Привабливою і перспективної насамперед для всього регіону. Виходимо саме з тієї мотивації, створення на Донбасі, на вільної частини, спеціальних економічних умов істотно вплине на темпи і концепції ефективної реінтеграції", - йдеться в повідомленні.

За його словами, мова йде про концепцію регіональної економіки, яка "зшиває" регіон, робить його привабливим для бізнесу і відновлює інфраструктуру. При цьому президент уточнив, що спочатку вільна економічна зона діятиме на підконтрольних Києву територіях Донбасу.

"Регіон стає все більш депресивним, що змушує людей залишати його і свої будинки. Тому і потрібно створювати нову мотивацію для населення, нові робочі місця, нові перспективні бізнеси та впроваджувати спеціальні інструменти для залучення на Донбас інвесторів і інтерес людей і бізнес залишатися працювати саме на цієї території", - пояснив Зеленський.

Вільна економічна зона - це частина території, де функціонує спеціальний режим економічної діяльності, а саме: можуть встановлюватися пільгові митні, валютно-фінансові, податкові та інші умови.

Як раніше повідомляв APnews, 25 жовтня українців чекають не тільки місцеві вибори, а й "опитування Зеленського". Так, глава держави озвучив друге питання, на який українці повинні будуть дати відповідь.

Новини партнерів

Малиновський став найдорожчим українським футболістом
На тлі масових протестів президент Киргизстану оголосив про свою відставку