В ОП объяснили, зачем спросят украинцев про Будапештский меморандум

В ОП объяснили, зачем спросят украинцев про Будапештский меморандум
Читать на русском

В Офісі президента нагадали, що Україна отримала гарантії безпеки

Питання про Будапештський меморандум виносять на всеукраїнське опитування, щоб отримати від українців мандат на звернення до країн щодо виконання їхніх зобов'язань. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Офісу президента.

Згідно з документом, який підписали 5 грудня 1994 року, Україна за відмову від ядерного арсеналу отримувала гарантії безпеки та чинних кордонів від провідних військових країн світу, які неодноразово порушувалися з боку Російської Федерації ще до 2014 року.

"Світ не відреагував належним чином на такі порушення зобов'язань одним з підписантів меморандуму, які наростали з роками, привівши в підсумку до прямої збройної агресії", - йдеться в повідомленні.

При цьому зазначено, що питання про нерозповсюдження ядерної зброї, а також нових міжнародно-правових актів, які б гарантували країнам безпеку, актуальні й сьогодні.

"Нашій державі потрібен мандат від народу для того, щоб звертатися до держав-підписантів меморандуму щодо виконання їх зобов'язань", - підсумували в ОП.

Як раніше повідомляв APnews, президент Володимир Зеленський оприлюднив три останні запитання, на які українці повинні будуть дати відповідь 25 жовтня.

Новини партнерів

УПЛ розширює географію: "Динамо" зацікавилося футболістом з Австралії
Від коронавірусу помер український блогер-мільйонник Дмитро Стужук