Тюрми переповнені: в ООН занепокоєні відсутністю статистики "ковідних" в'язнів на Донбасі і в Криму

Тюрми переповнені: в ООН занепокоєні відсутністю статистики "ковідних" в'язнів на Донбасі і в Криму
Читать на русском

Знаходження осіб у тюрмах залишається особливо небезпечним, тому що переважна більшість місць позбавлення волі переповнені.

На окупованих територіях України немає достовірних даних про кількість випадків захворювання на коронавірус у місцях обмеження волі.

Про це заявила голова моніторингової місії ООН Матильда Богнер, передає APnews.

"На території, що контролюється самопроголошеною "Донецькою народною республікою", і самопроголошеною "Луганською народною республікою", і в Криму немає достовірних даних про випадки COVID-19 у місцях тримання під вартою.

Проте, у ВКПЛ (ред. - Всеукраїнська комісія з прав людини) отримали інформацію про те, що особи, які тримаються під вартою не мають достатніх засобів індивідуального захисту й доступу до адекватної охорони здоров'я. Всім особам, які тримаються під вартою необхідно забезпечити тестування й надати медичну допомогу. Слід ухвалити програми дострокового звільнення й віддати пріоритет особам літнього віку або тим, хто особливо вразливий до COVID-19", - наголосила Богнер.

Також вона зазначила, що знаходження осіб у тюрмах залишається особливо небезпечним, тому що переважна більшість місць позбавлення волі переповнені, а тому там неможливо повною мірою вживати превентивні заходи – фізичне дистанціювання й надання засобів індивідуального захисту.

Голова моніторингової місії ООН наголосила, що на підконтрольній території України теж є проблеми в боротьбі з поширенням COVID-19 у місцях позбавлення волі.

"На території, яка контролюється урядом (ред. - України) ми занепокоєні тим, що кількість випадків захворювання серед працівників пенітенціарних установ зростала експоненційно з жовтня по листопад, оскільки це створює ризик інфікування для затриманих та ув'язнених", - підкреслила Богнер.

Як повідомляв APnews, у Мін'юсті назвали причину, чому ув'язнених у тюрмах не тестують на COVID-19.

Новини партнерів

Екс-дружина Кернеса опублікувала фото їх яскравої молодості
«Неподобство!»: статуя бика з червоними яйцями розлютила жителів Маріуполя - фото