В ООН спрогнозували продовольчу кризу в світі через коронавірус

В ООН спрогнозували продовольчу кризу в світі через коронавірус
Читать на русском

У ланцюжках глобальних продовольчих поставок може відбутися збій у квітні-травні місяці.

Збої у глобальних ланцюжках продовольчих поставок можуть відбутися вже у квітні-травні. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву в Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

У повідомленні йдеться, що ланцюжок продовольчих поставок - це складна мережа, яка включає в себе виробників, споживачів, сільськогосподарські фактори виробництва, переробку і зберігання, транспортування, збут тощо.

Як наголосили у ФАО, у зв’язку з поширенням коронавірусу, зростанням кількості хворих, а також впровадженням карантинних заходів, у найближчі кілька тижнів і місяців глобальна система продовольства на всіх рівнях буде піддаватися безлічі випробувань і навантажень.

Станом на п’ятницю, 3 квітня, поставки продовольства залишаються стабільними, а ситуація на ринках – стійкою.

"Запаси зернових в світі знаходяться на хорошому рівні, і прогнози на врожай пшениці та інших основних сільськогосподарських культур у 2020 році непогані. Хоча вже зараз можна очікувати зниження виробництва високоцінних сировинних товарів (наприклад, фруктів і овочів)" – повідомляють у ФАО.

Проте, в ООН вже помітили труднощі щодо логістики, пов'язаної з переміщенням продовольства. Також пандемія коронавірусу вплинула і на сектор тваринництва через зменшення тваринних кормів і скорочення пропускної здатності боєнь.

"Внаслідок усього вищевказаного, починаючи з квітня і травня можна очікувати перебоїв у постачанні продовольства", - наголосили експерти ООН.

В організації також повідомили про негативний вплив транспортних обмежень на поставки свіжої продукції та спрогнозували, що заходи карантину перешкоджатимуть доступу фермерів до ринків, знижуючи їх виробничий потенціал та перешкоджаючи реалізації продукції.

Зазначається, що стрибків цін на основні продукти харчування не буде, якщо збережеться обсяг їх поставок.

"Але вони (стрибки цін, - ред.) можливі стосовно високоцінних сировинних товарів і особливо м'яса в короткостроковій перспективі і тих продуктів, які швидко псуються.

З іншого боку, там, де є виробництво і попит падає, як при деяких промислах, ціни також повинні знизитися", - наголошують у ФАО.

Як повідомляв APnews, АМКУ відкрив справу проти найбільших мереж магазинів Києва.

Новини партнерів

Обов'язкова самоізоляція: що заборонено робити на карантині людям старшим за 60 років
Немає ні тестів, ні спецбригад: одесит з коронавірусом не може пройти повторне дослідження