В ОАЕ запустили першу в арабських країнах атомну електростанцію "Барака"

Перша атомна електростанція в ОАЕ
Читать на русском

Підготовка до роботи тривала на АЕС протягом 5 місяців

В Об'єднаних Арабських Еміратах 1 серпня ввели в експлуатацію першу в арабських країнах атомну електростанцію. З такою заявою виступив віце-президент і прем'єр-міністр країни, шейх емірату Дубай Мухаммед бін Рашида аль-Мактума.

Про це повідомляє APnews з посиланням на DW.

Так, влада ОАЕ заявила про намір забезпечити країну "новим видом чистої енергії". До будівництва було залучено південнокорейський енергетичний концерн Kepco, що коштувало у 2,44 млрд доларів.

"Фахівці успішно завантажили ядерне паливо, провели випробування та успішно завершили операції по запуску", - зазначив він.

Як повідомляє BBC, поки запустили лише один із чотирьох ядерних реакторів. Пізніше цього року його під'єднають до електромережі ОАЕ, після чого енергією з АЕС користуватимуться громадяни та підприємства.

Потужність станції після введення в дію всіх чотирьох енергоблоків становить 5600 мегаватів, що покриє до чверті потреб країни в енергії.

Відзначається, що підготовчі роботи тривали на АЕС протягом п'яти місяців.

Варто зазначити, що перша для арабського світу атомна електростанція має назву "Барака", з арабської — Благословення. Вона розташовується на узбережжі Перської затоки, поблизу Катару.

В ОАЕ запустили першу в арабських країнах атомну електростанцію "Барака"
В ОАЕ запустили першу в арабських країнах атомну електростанцію "Барака"

Як повідомляв APnews раніше, для українців відкрили кордони ще 13 країн світу. За тиждень додалися, зокрема, Болгарія, Мальдіви і ОАЕ.

В зоні ООС на Донбасі військовий підірвався на вибуховому пристрої
В Україні шостий день поспіль фіксують понад 1000 нових випадків COVID-19

Новини партнерів