В "новорічному" локдауні немає ніякого сенсу, він лише знищить малий бізнес - епідеміолог

В "новорічному" локдауні немає ніякого сенсу, він лише знищить малий бізнес - епідеміолог
Ексклюзив
Читать на русском

Згідно з аналізом багаторічної динаміки захворювань, на новорічні свята вона завжди падає.

Якщо вводити карантин тільки для того, щоб знизити захворюваність коронавірусом і при цьому більше нічого не робити, то в ньому немає ніякого сенсу.

Про це в ексклюзивному коментарі журналісту APnews заявив лікар-епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контроля Андрій Александрін.

"Якщо ми вводимо карантин тільки для того, щоб як би знизити захворюваність, в цьому немає сенсу, тому що після карантину ця захворюваність відразу прийде на свої рівні. В такому випадку ми будемо просто вбивати економіку. Такий карантин не має сенсу", - зазначив лікар.

Епідеміолог вважає, що жорсткий карантин потрібно вводити тільки, якщо під час карантинних заходів ми до чогось готуємося. наприклад:

  • збільшуємо кількість ліжок з підведеною киснем,
  • готуємо новий медичний персонал,
  • навчаємо педагогів, вчителів заходам інфекційної безпеки,
  • купуємо за цей час новий транспорт з якісної вентиляційною системою,
  • відпрацьовуємо заходи інфекційної безпеки в соціальних об'єктах.

Александрін зазначив, що тільки в цьому плані є сенс з карантину і таким чином роблять у всьому світі.

На думку епідеміолога, жорсткий локдаун на Новорічні свята взагалі не має ніякого сенсу, тому що в цей період навпаки знижується рівень захворюваності, в тому числі і COVID-19.

"Якщо хочуть ввести карантин з 24-25 грудня, як кажуть, в цьому немає ніякого сенсу, тому що в цей період, на Новорічні свята, якщо ми проаналізуємо багаторічну динаміку захворювань, захворюваність завжди падає. Тому що люди починають святкувати новорічні свята, вони починають спілкуватися тільки зі своїм близьким колом: родичами, друзями, і не відвідують великі колективи, в тому числі і робочі, менше користуються громадським транспортом, що є критично важливим. Таким чином, в тому числі знизиться захворюваність COVID-19. Тому, було б доцільно впроваджувати жорсткий карантин зараз, але за умови, що ведеться якась підготовка", - резюмував лікар.

Крім цього, Андрій Александрін вважає, що цей "новорічний" локдаун взагалі вб'є економіку і малий бізнес, який за Новорічні свята може хоч якось заробити.

Як повідомляв APnews раніше, в Кабміні розповіли, коли розглянуть посилення карантину в Україні.

Новини партнерів

У грудні або січні: в РНБО заявили, що локдаун в Україні буде 100%
Учасники акції ФОПів залишаться ночувати в центрі Києва