В НБУ підрахували втрати від укріплення гривні

В НБУ підрахували втрати від укріплення гривні
Читать на русском

Україна втратила близько 23 млрд гривень

Укріплення курсу гривні призвело чисті до втрат державного бюджету у 2019 році у розмірі близько 23 млрд грн або 2,3% доходів державного бюджету. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" НБУ.

Зазначається, що вплив ревальвації гривні на бюджетну сферу неоднозначний через те, що доходи з імпорту нижчі, але є економія на валютних видатках та вигоди від сприйняття ризиків інвесторами.

"Зміцнення гривні дійсно негативно позначається на надходженнях до бюджету, оскільки частка податків, пов’язаних з імпортом, сягає майже 40% від загальних доходів державного бюджету. За оцінками НБУ, зміцнення гривні пояснює лише близько половини недовиконання плану податкових надходжень", - йдеться у повідомленні.

За даними Нацбанку, втрати зумовлені нереалізацією інших макроекономічних припущень та прогнозів, на яких ґрунтувався бюджет, уведенням пільг з ПДВ для імпорту обладнання ВДЕ, погашенням залишку з невідшкодованого за попередній рік ПДВ на початку року та імпортом газу в режимі "митного складу".

Водночас через міцніший фактичний обмінний курс виникає економія на боргових валютних виплатах та витратах бюджету на імпортовані товари та послуги.

Новини партнерів

Ми готові продовжити: Сіярто повідомив умови для зустрічі Орбана і Зеленського
Арахамія озвучив терміни прийняття закону про ринок землі