В Міненергетики анонсували зниження тарифів на газ з 1 лютого

В Міненергетики анонсували зниження тарифів на газ з 1 лютого
Читать на русском

Зниження планується аж на 44%, але, в першу чергу, для "вразливих" споживачів

В Міненергетики заявили, що збираються знижувати тарифи на газ для населення. Однак торкнеться це в першу чергу "вразливих" споживачів.

Про це APnews пише з посиланням на заяву в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка.

Чиновник озвучив план зниження цін для населення, який був запропонований вчора на засіданні в Офісі президента.

Так, згідно з ним, з 1 лютого буде обмежена ціна на газ для деяких "вразливих" споживачів - на рівні близько 5356 грн (зараз ціна на газ на січень коливається в межах від від 6 990 до 10 800 грн при середньозваженій ціні в 9 618 грн.).

"За нашими розрахунками мова йде про рівень ціни 5356 грн, тобто на 44% менше ніж середньозважена ціна в січні. Для розуміння, якщо нічого не робити, то потрібно очікувати, що ціна в лютому збільшиться ще приблизно на 15%", - написав Вітренко.

Цю ціну, за словами Вітренка, зафіксують на рік і будуть переглядати в листопаді на підставі котирувань на біржі в листопаді. Однак чиновник додав, що і в даному реченні можуть бути "підводні камені", в тому числі ризик маніпуляцій з боку постачальників і в плані відносин з МВФ.

"Нам потрібно спокійно пояснити МВФ, що мова йде про адекватні ринкових заходи, а не про відкат назад", - написав Вітренко.

При цьому в.о. міністра енергетики не уточнив, що має на увазі, кажучи про "вразливих" споживачів. Але додав, що інші споживачі зможуть так само вільно вибирати собі постачальника, при цьому, якщо вони не є "уразливими" споживачами, то вони зможуть вибирати і контракти не з фіксованою на рік ціною, а будь-які інші контракти.

"Це крок вперед, до цивілізованого ринку з чесної конкуренції", - помітив Вітренко.

Що в цілому з цінами на газ і як платити менше?

Зростання тарифів в Україні пов'язане з подорожчанням блакитного палива в Європі. Однак в Україні заявляли не раз, що різких стрибків чекати не варто, так як в сховищах залишилося достатньо газу, закупленого ще за старими цінами.

Крім того, українці не так давно отримали можливість вибирати постачальника газу. І економити можна, вибравши для себе найдешевший варіант. Насправді-то, власників багатоквартирних будинків з газовою плитою підвищення тарифів особливо не торкнеться і різниця буде незначною. Але тих, хто опалює будинок газом, економія може скласти кілька сотень гривень на місяць.

Тарифи постачальників газу:

  • "Газ АП" - 6,99 грн за куб;
  • Megawatt - 7,05 грн за куб;
  • "Агросинтез Трейдинг" - 7,08 грн за куб;
  • "Енергетичні ресурси України" - 7,11 грн за куб;
  • "Асканія Енерджі" - 7,2 грн за куб;
  • "Нафтогаз" - 7,22 грн за куб.

Таким чином, якщо на опалення йде, наприклад, 150 кубів на місяць, з мінімальним тарифом - це 1 048 грн, а з максимальним - 1486 грн. А це вже 400 грн різниці.

APnews також писав, що по Україні вже пішла хвиля обурення і масових протестів через підвищення тарифів. Люди виходять на мітинги в містах України, зокрема в Харкові, Полтаві, Одесі тощо.

Новини партнерів

В Україні ввели в обіг нову монету, присвячену Агатангелу Кримському
У Вашингтоні ввели надзвичайний стан через інавгурацію Байдена