В лісах Амазонки археологи виявили "Сикстинську капелу древніх" віком понад 12500 років

В лісах Амазонки археологи виявили "Сикстинську капелу древніх" віком понад 12500 років
Читать на русском

На малюнках чітко видно мастодонта - предок слона, що вимер 12000 років тому. Також є зображення доісторичного родича верблюда, гігантських лінивців та коней льодовикового періоду

Археологи виявили 13 кілометрову "Сикстинську капелу древніх" - історичний твір мистецтва, на якому зображені тварини, що датуються часом льодовикового періоду, про це повідомляє APnews з посиланням на DailyMail.

Більшість корінних племен Амазонки є нащадками першої сибірської хвилі мігрантів, які перетнули Берингову протоку близько 17000 років тому. Вони створили 2 племені - яномами та каяпо, які розташувалися на кордоні сучасної Бразилії та Венесуели. Вологий клімат Амазонки знищив їх останки та культурну спадщину, збереглися лише наконечники стріл і кераміка.

"Сикстинська капела древніх" знаходиться в самому серці Колумбії, у віддаленому районі Серранія де ла Линдоса. Щоб до нього добратися необхідно 2 години їзди на машині та 4 години пішки.

Через 50-річну громадянську війну в Колумбії, територія наскельних малюнків стала доступна для відвідування відносно недавно. Але навіть тепер, щоб туди потрапити, необхідно вести довгі перемови з місцевою владою.

Частина доісторичних картин знаходиться на верхівках скель, але зображення дерев'яних веж пояснює як наші предки добиралися туди.

Професор Іріарте переконаний, що тварини мали священне значення для людей, оскільки більшість картин ілюструє людей "поклоняються" тварині.

Хосе Іріарте, професор Ексетерського університету, очолив дослідницьку групу, яка фінансувалася Європейською дослідницькою радою, розповів про свої емоції від побаченого:

"Коли ви бачите це наяву - ваші думки зникають. Будуть потрібні покоління, щоб увіковічити кілька десятків тисяч малюнків. Кожен поворот - новий малюнок, нова історія. Гравіювання настільки природне і точне, що можна в деталях розглянути тварин. Це надзвичайно".

Під час дослідження, вчені зіткнулися з одним з найнебезпечніших хижаків Південної Америки - смертоносною гадюкою, і лише дивом їм вдалося уникнути нападу, в разі якого вони б не встигли дістатися до лікарні та загинули б.

За словами дослідників, як тільки припиниться пандемія коронавірусу, світ чекає ще не одне історично важливе відкриття.

Відкриття вчених відбулося минулого року, проте трималося в секреті до сьогоднішнього дня.

Раніше APnews повідомляв, про дивний моноліт посеред пустелі в штаті Юта.

Новини партнерів

Зеленський розпорядився, щоб у 2021 році в Карпатах створили новий природний парк
В "Слузі народу" виступили за введення термінового локдауна в Україні