Протести в Киргизії: протестувальники захопили мерію Бішкеку, президент готується до переговорів

Протести в Киргизії: протестувальники захопили мерію Бішкеку, президент готується до переговорів
Читать на русском

Протестуючі захопили будівлю мерії у столиці

У Киргизії вчора сотні незадоволених результатами виборів до парламенту республіки вийшли на вулиці з протестами. Вони захопили Білий дім, а силовики почали масові розгони.

Люди залишилися незадоволені результатами виборів, особливо активними були прихильники партій, що не пройшли семивідсотковий бар'єр на виборах в Законодавчі збори країни. Так, з 16 партій, що брали участь в голосуванні, його змогли подолати тільки чотири.

Силовики почали розгін маніфестантів за допомогою водометів і світлошумових гранат, однак зупинити натовп не вдалося. Люди прорвалися до Білого дому в Бішкеку і захопили будівлю парламенту і адміністрації президента. Там почалася пожежа.

Як повідомив МОЗ республіки, в результаті зіткнень в столиці Киргизії постраждали 590 осіб. Один з потерпілих загинув.

Вже станом на сьогоднішній ранок президент Сооронбай Жеенбеков погодився зустрітися з партіями на тлі протестів. Він призначив зустріч на 6 жовтня, будуть переговори. Протестуючі на даний момент досі сидять в мерії Бішкека.

Нагадаємо, протести почались ще вчора. APnews писав, що в сутичках, за даними ЗМІ, постраждав один з лідерів партії "Ата Мекен" Жанарбек Акаєв.

Новини партнерів

Зеленський заявив, що він незадоволений мінським форматом
Після спаду в Україні знову різко зросла кількість нових хворих COVID-19