В Ізраїлі вакцинуватимуть від COVID-19 немовлят через ускладнення, пов'язані з інфекцією

В Ізраїлі вакцинуватимуть від COVID-19 немовлят через ускладнення, пов'язані з інфекцією
Читать на русском

Радник уряду з коронавірусу Надав Давидович зазначив, що "Омікрон" більш заразний серед дітей, особливо порівняно з початковою формою вірусу.

В Ізраїлі вже з весни цього року планують розпочати вакцинацію від коронавірусної інфекції дітей з шести місяців. Це пов'язане з тим, що COVID-19 може викликати в малюків запальний мультисистемний синдром – PIMS.

Про це повідомляє APnews з посиланням на видання Times of Israel. Так, за словами директора з міжнародних відносин Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю Ашера Шалмона, прищеплювати немовлят проти коронавірусу можуть розпочати вже у квітні.

"В Ізраїлі зараз доступні вакцини для всіх у віці від п'яти років і старше. Я вважаю, що до квітня це буде розширено для всіх вікових груп старше шести місяців", — зазначив він.

Пізніше його слова підтвердив епідеміолог, радник уряду з коронавірусу, професор Надав Давидович, який зазначив, що COVID-19 може викликати у дітей PIMS.

Вперше спеціалісти ВООЗ охарактеризували синдром у травні 2020 року. Пов'язаний з COVID-19 мультисистемний запальний синдром у дітей та підлітків молодше 19 років призводить до ураження кількох органів.

Симптоми включають лихоманку, що не спадає протягом, як мінімум трьох днів, а також висип, негнійний коньюктивіт, запалення слизово-шкірних покривів, підвищений тиск або інсульт, дисфункцію міокарда, перикардит, вальвуліт, коронарні порушення та коагулопатію. Крім того, у дітей та підлітків можуть з'являтися біль у животі, пронос чи блювання.

"Діти часто хворіють набагато менше, ніж дорослі, але у них може бути PIMS та тривалий COVID, тому важливі вакцини. І для дітей до п'яти років будуть вакцини", - сказав Давидович.

Він також додав, що "Омікрон" значно заразніший серед дітей, особливо в порівнянні з первинною формою вірусу. Тому в майбутньому Ізраїль планує внести вакцинацію від коронавірусу до графіка вакцинації для дітей.

"Я припускаю, коли хвороба стане ендемічною, у нас будуть вакцини проти COVID у рамках регулярного графіка вакцинації, такого як MMR, тому люди, які народяться, отримають графік вакцинації разом з іншими вакцинами", - заявив він.

Варто зазначити, що у Pfizer проводять клінічні випробування, щоб знизити вік, дозволений для застосування вакцини, з п'яти років до шести місяців. Pfizer, зокрема, випробовує схему запровадження трьох міні-доз.

Раніше APnews повідомляв, у МОЗ розповіли, коли в Україні почнуть вакцинувати від COVID-19 дітей від 5 років.

Новини партнерів

У Харкові палає головний корпус університету ім. Каразіна. Відео
Астролог розповів, які знаки зодіаку вирушать до Раю, а які – до Пекла