В Івано-Франківській області відкрили 17 справ через порушення на довиборах в Раду

В Івано-Франківській області відкрили 17 справ через порушення на довиборах в Раду
Читать на русском

У поліцію найчастіше скаржилися на викрадення виборчих бюлетенів і підкуп виборців

Поліція Івано-Франківської області через порушення під час проміжних виборів до Верховної Ради відкрила 17 кримінальних проваджень. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу поліції області.

"Всього на лінію 102 надійшло 113 повідомлень. Після ретельної перевірки отриманої від громадян інформації поліцейські склали 12 адміністративних протоколів: в основному вони стосувалися порушень виготовлення або розміщення матеріалів передвиборної агітації", - йдеться в повідомленні.

Так, кримінальні справи відкриті:

  • одне за фактом перешкоджання здійснення виборчого права, роботі виборчої комісії, вчинене за попередньою змовою групою осіб - частина 3 статті 157 Кримінального кодексу України;
  • п'ять за фактами підкупу виборців - частина 4 статті 160;
  • одне за фактом використання підроблених документів - частина 3 статті 358;
  • чотири за фактами свідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності - частина 1 статті 259.

Крім того, наголошується, що 2 і 3 квітня відкрито шість кримінальних проваджень за фактами викрадення виборчих бюлетенів в шести дільничних виборчих комісіях.

"У ході досудового розслідування проведено огляди місця події в приміщенні окружної виборчої комісії, допитані свідки, в тому числі представники кандидата в народні депутати, трьох членів ОВК №87, 64 членів ДВК, в тому числі голів, заступників і секретарів, вісім поліцейських, трьох офіційних спостерігачів, двох журналістів і директора Будинку культури, де розміщена ОВК...", - повідомили в поліції.

Як раніше повідомляв APnews, в Івано-Франківській області виборча комісія №87 визнала недійсними результати голосування на проміжних виборах до Верховної Ради вже на четвертій ділянці.

Новини партнерів

Резніков заявив, що в Україні немає сепаратизму, але дуже розвинена “регіональна ідентичність”
Порожні маршрутки й таксі по 1000 грн: як у Києві працює транспорт в перший день локдауну