В Ірані "лікують" орієнтацію ЛГБТ-дітей шокерами, гормонами та психотропами - звіт ООН

В Ірані "лікують" орієнтацію ЛГБТ-дітей шокерами, гормонами та психотропами - звіт ООН
Читать на русском

Британський звіт WikiLeaks 2008 року зазначив, що іранський режим стратив від 4000 до 6000 геїв і лесбіянок майже за 30 років, з моменту ісламської революції 1979 року

Іран катує ЛГБТ-дітей електрострумом, лікує гормонами та психотропними препаратами, щоб відновити гендерну ідентичність в країні, тим самим порушуючи зобов'язання Конвенції ООН про права дитини.

Про це повідомляє APnews з посиланням на доповідь представника ООН в Ірані Джавіда Рехмана.

Доповідач ООН по Ірану Джавід Рехман подав звіт, в якому розповів про жахливі експерименти країни над ЛГБТ-дітьми. Згідно з його інформацією, діти-лесбіянки, геї, бісексуали та транссексуали неодноразово піддаються ударами електричним струмом, лікуванням гормонами та потужними психоактивними препаратами.

"Практика тортур, жорстокого і нелюдського ставлення, попросту порушує закріплені зобов'язання держави за Конвенцією ООН про права дитини", - заявив він.

Геї, лесбіянки, бісексуали і трансгендери в Ірані давно живуть в повному страху, кожен день побоюючись за своє життя, позаяк країна старанно намагається "вилікувати" їх сексуальну орієнтацію і відновити гендерну ідентичність. ЛГБТ-спільноти зазнають переслідувань, свавільних арештів і жорстокого поводження. Згідно з Кримінальним кодексом, одностатевий шлюб серед чоловіків карається смертю, а серед лесбіянок - до 100 ударів батогом.

Багато учасників ЛГБТ руху з Ірану тікають з країни, щоб сховатися від смертної кари та масових тортур. Але в останні роки Іран намагається змінити підхід та стратегію в боротьбі з ЛГБТ. Знаючи, що за їх діями спостерігає весь світ, уряд все частіше віддає перевагу масовим операціям та примусовим терапіям:

"Влада Ірану вважає, що у геїв - душа жінки. Тому їх спосіб очищення країни від гомосексуалістів - примусові операції зі зміни статі. Уряд навіть віддавали б перевагу масовим операціям по всій країні, ніж смертним карам. Адже вони розуміють, що за їх діями та рішеннями спостерігає весь світ ", - розповіла одна з втікачів ЛГБТ-активісток з Ірану.

Раніше APnews також повідомляв, популярна українська мережа магазинів парфумерії та косметики запустила в соціальних мережах ЛГБТ-рекламу подарунків до дня всіх закоханих.

Новини партнерів

Маркосян: Опозиційні ЗМІ заважають Зеленському нав'язувати українцям свій політично ангажований порядок денний
В офісі генпрокурора поскаржились, що Україна одна розслідує катастрофу МАУ