В ІноЗМІ вийшло понад 10 тисяч публікацій про незаконне закриття "112 Україна", NewsOne і ZiK, санкції, переслідування Медведчука та інших громадян України

В ІноЗМІ вийшло понад 10 тисяч публікацій про незаконне закриття "112 Україна", NewsOne і ZiK, санкції, переслідування Медведчука та інших громадян України
Читать на русском

Reuters, Financial Times, Barrons і інші провідні світові ЗМІ обурені незаконними діями Зеленського і його соратників

За 2 місяці, з моменту початку репресій української влади проти опозиційних телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІK, введення санкцій проти опозиційних політиків - голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука, його колеги по партії Тараса Козака, їх дружин Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, іноземні ЗМІ в усьому світі опублікували понад 10 тисяч публікацій. У всіх країнах журналісти і політики обурюються неправомірними діями президента України Володимира Зеленського та РНБО щодо опозиції та інших громадян країни, передає pnk.tv.

Так, видання Reuters назвало санкції проти Медведчука "ще одним кроком для України до диктатури". The Financial Times вважає, що такими діями Зеленський домагається розташування адміністрації його американського колеги Джо Байдена.

Німецьке ЗМІ "Зюддойче цайтунг" нагадує, що "президент Володимир Зеленський пообіцяв реформувати Україну. Але судова система як і раніше рідко турбувала корумпованих підприємців, таких як Рінат Ахметов. Ви можете спати спокійно".

У статті розповідається про подвійні стандарти Володимира Зеленського. З одного боку він закриває телеканали і вводить санкції щодо Віктора Медведчука і його оточення, а з іншого дає можливість іншому олігарху Рінату Ахметову процвітати в Україні. За твердженням автора статті, санкції щодо Медведчука - це усунення політичного конкурента - інші олігархи можуть спати спокійно.

"Президент тепер повертає реформи назад. На початку лютого Зеленський вжив заходів проти дружнього Росії олігарха Віктора Медведчука, друга президента Росії Володимира Путіна, який протягом багатьох років був апологетом Росії зі своєю власною партією і близькими до нього телеканалами. Зеленський закрив станції, які офіційно належать партійному другу Медведчука, і заморозив його статки. На думку аналітиків, Зеленський насамперед хотів усунути політичного конкурента", - йдеться в статті.

Американський фінансовий тижневик Barron’s пише, що ситуація в країні не зміниться на краще, якщо президент Зеленський закриє "неугодні" канали. "Колишній комік Зеленський прийшов до влади в 2019, обіцяючи закінчити війну на сході України. Але його провал при спробі виконати цю обіцянку призвів до падіння його рейтингу протягом останніх місяців", - пише Barron's.

IntelliNews - портал новин про бізнес у своїй статті допускає, що Зеленський, цілком можливо, застосовує вибірковий підхід у питанні боротьби з олігархами в Україні – він ввів санкції проти Коломойського і Медведчука, але з його боку не видно подібних кроків по відношенню до не менш могутніх фігур – Ахметова, Пінчука.

Журналіст Ульріх Хайден у виданні NachDenkSeiten детально описує ситуацію, яка склалася в Україні в останні тижні в результаті прийняття президентом Володимиром Зеленським рішення про закриття трьох популярних телеканалів під приводом боротьби з "пропагандою". Автор намагається привернути увагу німецьких ЗМІ до проблеми принципів свободи слова в Україні. Звертає увагу на факти посилення розгулу українського ультранаціоналізму і наводить приклад появи т. зв. чорного списку з 1500 журналістів телеканалів 112, Newsone і ZIK. "Байдужість німецьких ЗМІ до цих подій в Україні просто жахає", - пише німецький журналіст.

"Той факт, що український президент Зараз вживає масових заходів проти опозиційних ЗМІ, вочевидь, пов'язаний з тим, що популярність Зеленського і його партії "Слуги народу" сильно впала. Причина втрати популярності президентської партії в тому, що Зеленський не дотримав жодної своєї обіцянки. Війна на сході України триває. Витрати на експлуатацію житла в Україні продовжують зростати. Немає нових робочих місць, і українців фактично змушують мігрувати до Польщі та інших країн ЄС", - зазначає журналіст.

2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти народного депутата й соратника проросійського політика Віктора Медведчука Тараса Козака і восьми пов’язаних із ним юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІK.

Телеканали у своїй заяві розкритикували санкції і назвали рішення влади "політичною розправою над невгодними ЗМІ".

Нагадаємо, народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що незаконне введення санкцій по відношенню до опозиційних телеканалів і політиків є свавіллям влади і всі спроби обґрунтувати це рішення Законом України "Про санкції" неспроможні.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Ноєр проти Неймара: прогноз на матч 1/4 ЛЧ "Баварія" - ПСЖ
В Кабміні назвали етапи цьогорічного підвищення пенсій для українців