В Європі шахраї продали підроблені вакцини на 15,5 млрд доларів - розслідування

В Європі шахраї продали підроблені вакцини на 15,5 млрд доларів - розслідування
Читать на русском

OLAF вже почали розслідування щодо шахрайських поставок під виглядом вакцини від Covid

Європейське агентство по боротьбі з шахрайством отримало інформацію про те, що кілька країн ЄС закупили 900 мільйонів доз підроблених вакцин від Covid на суму 15,53 мільярда доларів.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Reuters.

Європейське агентство по боротьбі з шахрайством OLAF повідомило, що кільком країнам Європейського союзу надходили пропозиції закупівлі вакцин від Covid-19 від "посередників" компаній, які виробляють вакцини. Всього було продано 900 мільйонів доз вакцин на суму 15,53 мільярда доларів.

"OLAF отримав інформацію від декількох країн-членів ЄС про пропозиції закупівлі вакцини від Covid-19 від передбачуваних посередників компанії, проте виробники стверджують, що продають вакцини виключно безпосередньо", - йдеться в заяві агентства.

"На сьогоднішній день всі ці пропозиції становлять понад 900 мільйонів доз вакцин в загальній сумі на 15,53 мільярда доларів".

На майбутній конференції лідерів ЄС, яка відбудеться 25 лютого в онлайн форматі, повинен бути підняте питання про захист 450 мільйонів громадян мутуючих штамів коронавірусу, також вони обговорять питання постачання вакцин, збільшення виробництва та оновлення вакцини для боротьби з новими штамами.

Представники двох країн ЄС, які вирішили дати коментар лише за умови анонімності, вже висловили свою стурбованість "примарними" вакцинами та їх надійністю:

"Цих аналогів дійсно дуже багато. Ніхто не знає, що насправді знаходиться в цих флаконах. У кращому випадку вони просто не будуть працювати проти коронавірусу, а в гіршому це може стати серйозною проблемою для нас", - прокоментували вони.

Чиновник також зазначив, що більшість щеплень, запропонованих сумнівними торговцями, імовірно були вакциною AstraZeneca. Він також порівняв ситуацію з початком пандемії коронавірусу на початку 2020 року, коли всі кому не лінь намагалися нажитися на паніці держав, скориставшись масовою нестачею масок і антисептиків.

Другий представник ЄС припустив, що у флаконах з сумнівною вакциною може бути звичайна солона вода, яка вже вирушила в декілька країн під виглядом офіційного препарату.

Раніше APnews також повідомляв, в Україні стартувала вакцинація зі 159 щеплень в день, проте у забитій Covid-хворими лікарні Києва на вакцинацію наважилися лише двоє медиків з 24.

Новини партнерів

У Харківській області "Газель" знесла половину позашляховика та протаранила ще один
Медведчук: В Україні почалися масові репресії, мета яких - узурпація влади