В Європі прогнозують погіршення ситуації з COVID-19

В Європі прогнозують погіршення ситуації з COVID-19
Читать на русском

Єврокомісія виділила на боротьбу з коронавірусом понад 230 млн євро.

Ситуація з коронавірусів в Європі буде погіршуватися. Про це заявив у понеділок на прес-конференції в Брюсселі єврокомісар з кризового управління Янез Ленарчіч

“Ситуація, як очікується, ще погіршиться. Всі наші служби займаються тим, щоб підготувати скоординовану відповідь”, — сказав він.

Єврокомісар з кризового управління також заявив, що Єврокомісія виділила на боротьбу з коронавірусом більше ніж 230 млн євро.

“(ЄК) уже виділила понад 230 млн євро на зусилля по боротьбі з коронавірусом і шукає можливості залучення додаткових коштів, в тому числі в фармацевтичну промисловість. Кожна країна повинна підготуватися. Ми не повинні панікувати”, — зазначив він.

Влада Євросоюзу підвищили оцінку ризику захворювання - з середнього до високого рівня, повідомила своєю чергою на прес-конференції в Брюсселі глава Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляйен. Таке рішення прийнято, зокрема, через зростаючу кількість загиблих.

“Наше (займається питаннями охорони здоров’я) агентство анонсувало сьогодні, що ризик підвищений з середнього до високого рівня”, — сказала вона.

В ЄС діє чотири рівні ризику: низький, середній, високий і серйозний. Одним з головних критеріїв визначення рівня ризику є співвідношення кількості хворих і померлих від захворювання.

6 березня ЄС планує провести екстрену зустріч міністрів охорони здоров’я для обговорення заходів боротьби з коронавірусом.

“Ми знаходимося в постійному телефонному контакті з міністрами охорони здоров’я. Ми плануємо провести в п’ятницю екстрену зустріч для обговорення наших скоординованих заходів у відповідь”, — заявила Кіріакідіс. Вона нагадала, що на минулому тижні Єврокомісія закликала країни ЄС підготувати й представити національні плани заходів з протидії поширенню інфекції.

Крім того, Єврокомісія зафіксувала на ранок 2 березня 2,1 тисячі випадків зараження коронавірусом, уточнила єврокомісар з охорони здоров’я і продовольчої безпеки Стелла Кіріакідіс на прес-конференції.

“Станом на сьогоднішній ранок зафіксовано 2,1 тисячі підтверджених випадків в 18 країнах ЄС, 38 громадян померли. Ми висловлюємо наші співчуття сім’ям. Не дивлячись на те, що ситуація однозначно викликає побоювання, не час для паніки і дезінформації. Ми повинні залишатися спокійними і робити все необхідне, щоб боротися з цим захворюванням”, — додала єврокомісар.

Новини партнерів

У Гонконзі зросла кількість хворих на коронавірус
У "Слузі народу" назвали потенційного наступника прем’єра Гончарука