В ЄС почнуть діяти нові правила щодо українських прав водія

В ЄС почнуть діяти нові правила щодо українських прав водія
Читать на русском

У зв'язку із терміновістю новий регламент набуде чинності через п'ять днів.

Рада ЄС та Європарламент 7 липня 2022 року погодили тимчасові правила щодо українських посвідчень водіїв, які дозволять біженцям з України користуватися цими документами в ЄС. Про це повідомили у прес-службі Ради ЄС.

Згідно з рішенням, українські біженці, які перебувають у ЄС за режимом тимчасового захисту, не повинні змінювати свої національні права водія на права ЄС.

"У відповідь на неспровоковану та необґрунтовану військову агресію Росії проти України Рада та Європарламент домовилися про введення у терміновому порядку конкретних та тимчасових заходів щодо українських водійських документів. Законодавча пропозиція пов'язана з прийомом українських біженців та спрямована на зниження адміністративних вимог, які зазвичай пред'являються" з'являються до водіям із третіх країн під час водіння в межах ЄС", - йдеться у заяві.

Визнання та обмін прав водія третіх країн не регулюється правилами ЄС. Комісія висунула цю пропозицію, визнаючи, що проблема через її масштаб і наслідки війни потребує узгодженої нормативної бази.

Регламент передбачає умови визнання водійських посвідчень та кваліфікаційних карток водія, виданих в Україні, продовження терміну дії прострочених документів водія, виданих в Україні, процедури перевірки у разі втрати або викрадення посвідчень водіїв, виданих в Україні, запобігання шахрайству або підробки посвідчень.

Новини партнерів

Російська ракета вдарила по центру Краматорська (Відео)
Джонсон оголосив, що залишає посади прем'єр-міністра Великобританії та лідера Консервативної партії (Відео)