В ЄС і Раді Європи вже усвідомили, що ДБР не бореться і не розслідує катування в Україні - адвокат

В ЄС і Раді Європи вже усвідомили, що ДБР не бореться і не розслідує катування в Україні - адвокат
Олег Шрам
Блог
Блог
Олег Шрам
Адвокат, екс-радник директора ГБР
Читать на русском

Це, вважає Олег Шрам, підтверджують і цифри, які ДБР публікує як показник результатів своєї роботи в цій сфері.

Державне бюро розслідувань України не виправдовує очікувань і не виконує тих завдань, для якого орган спочатку створювався. І це вже зрозуміли міжнародні партнери України з ЄС і РЄ.

Про це APnews повідомляє з посиланням на коментар адвоката і екс-радника глави ДБР Олега Шрама.

За його словами, 23 червня ЄС і Рада Європи презентували аналітичний звіт «Механізм реабілітації жертв тортур в Україні», приурочений до Міжнародного дня підтримки жертв катувань.

І хоча захід проводився з метою залучення уваги органів державної влади та громадянського суспільства до проблеми, на нього не запросили представників ДБР, хоча саме Бюро фактично займається запобіганням і покаранням за тортури громадян з боку правоохоронних органів.

"ДБР в представленому звіті згадується лише один раз (так би мовити, «мазком») в той час, коли саме це Бюро зобов'язане запобігати, виявляти, припиняти, розкривати і розслідувати цю категорію злочинів, скоєних співробітниками правоохоронних органів... Думаю, це багато про що говорить", - сказав Олег Шрам.

І нагадав, що одним із головних завдань Бюро, для досягнення якого воно створювалося і це підтримувалося ЄС, Комітетом Міністрів РЄ, Комітетом Ради Європи з питань запобігання катуванням, - належне розслідування даної категорії злочинів.

"Очевидно, наші міжнародні партнери з ЄС і РЄ, як і наші громадяни, з приводу нинішнього ДБР не відчувають ілюзій", - зазначив адвокат.

Це, вважає Олег Шрам, підтверджують і цифри, які ДБР публікує як показник результатів своєї роботи в цій сфері.

Так, в 2020 році ДБР було розпочато 49 кримінальних провадження у ст. 127 КК (катування), з них повідомлено про підозру у 10, направлено до суду 10.

При цьому по ст. 365 ч. 2 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) в 2020 році було розпочато 1294 виробництва, тільки в 40 з яких повідомлено про підозру, а 34 направлено до суду.

За 5 місяців 2021 ці показники наступні (внесено до ЄРДР/повідомлено про підозру/направлено до суду):

  • ст. 127 КК - 22/3/0
  • ст. 365 ч. 2 КК - 708/3/2.

"Цифри красномовні. Все вірно, адже чого можна очікувати від правоохоронного органу, в якому вже 18 місяців немає законного керівника, де всі співробітники, починаючи від тимчасового керівництва до останньої рядової посади, всупереч Закону призначені на абсолютно закритих і керованих в ручному режимі «конкурсах», де замість реальної роботи широкий піар, найчастіше на непідслідних злочинах, де закупівлі - це банальне марнотратство і розтрата бюджетних коштів, де і закон не закон", - резюмував екс-радник голови ДБР.

Раніше APnews писав, що Комісію з обрання директора ДБР не можуть зібрати понад рік.

Новини партнерів

В Ужгороді величезна гілка ледь не вбила відвідувачів кафе, люди отримали рвані рани. Відео
В Ізраїлі вчені відкрили "нову людину", яка жила більше ніж 140000 років тому