В Ефіопії терористи за ніч вирізали та розстріляли понад 100 осіб

В Ефіопії терористи за ніч вирізали та розстріляли понад 100 осіб
Читать на русском

Влада веде пошук інших загиблих

На заході Ефіопії сепаратисти здійснили геноцид етнічної групи амхара і спалили їх громади. В результаті нападу вбито понад 100 осіб, деякі отримали поранення та їм вдалося втекти, але тіла багатьох досі не знайшли.

Про це повідомляє APnews з посиланням на The Sun.

Кривава помста уряду сталася о 4 ранку за місцевим часом в кількох точках районів Мекетель і Бенішангул-Гумуз. Понад 100 убитих і 38 жителів поранено в результаті вогнепальних поранень.

"Поліція і національна гвардія, які зобов'язуються охороняти ці райони, були відсутня. Проте, знаючи напруженість ситуації, їх пріоритетом була делегація Абія - прем'єр-міністра Ефіопії", - заявила комісія з прав людини в Ефіопії.

"Нам незрозуміло, чому всі силовики отримали вказівку залишити територію етнічних громад амхара, шінаша та ороно, але комісія вже займається цим питанням".

Виживші розповіли, що нападники керувалися особистими мотивами, а їх метою була саме етнічна група амхара.

"Це був кривавий протест проти місцевої влади".

"Ми не були готові до цього, і у нас закінчилися ліки. Пацієнти розповідали нам про зарізаних родичів, про бойовиків, які підпалили будинки та розстріляли їх", - поділилися медики.

Федеральний уряд направило національну армію на поле битви, звинувативши у всьому місцеве ополчення сепаратистів.

Прем'єр-міністр Абій дав офіційну заяву:

"Різанина мирних жителів в районі Бенішангул-Гумуз дуже трагічна. Ми робимо все можливе, щоб викорінити проблему".

Нічний напад стався на наступний день після візиту прем'єр-міністра Абія Ахмеда, лауреата Нобелівської премії миру минулого року, який закликав притягнути до відповідальності озброєних повстанців.

З початку шеститижневого конфлікту було переміщено майже 950 000 місцевих жителів. Влада залучила федеральні війська з інших частин країни, що викликало занепокоєння інших ефіопів, оскільки ситуація нестабільна по всій країні.

Напад силовиків на місцевих жителів відбувається щодня в усіх країнах Африки. Як повідомляв APnews раніше, в Нігерії озброєні люди викрали 345 школярів.

Новини партнерів

Мілевський повернувся в Україну і підписав контракт з клубом УПЛ
Україна може отримати вакцину від коронавірусу фірми AstraZeneca: що про неї відомо