В Австралії міністра звинуватили у зґвалтуванні 30-річної давності

В Австралії міністра звинуватили у зґвалтуванні 30-річної давності
Читать на русском

За словами друзів жертви, вона страждала біполярним розладом та відвідувала психіатричну клініку в Мельбурні за кілька місяців до своєї смерті в 49 років

Міністра-ліберала Австралії звинуватили в зґвалтуванні 16-річної дівчини на вечірці в Сіднеї у 1988 році. Жертва 30 років чекала моменту, щоб подати позов, але через пів року несподівано покінчила життя самогубством. Про це повідомляє APnews з посиланням на DailyMail.

В кінці 2019 року жертва найняла адвокатів, і вже в лютому 2020 року подала позов про зґвалтування проти одного з міністрів-лібералів уряду Австралії. Жінці на той момент їй було всього 16 років і, за її словами, вона вже зустрічалася з майбутнім міністром-насильником.

У своїй заяві вона розповіла про сексуальну наругу, яка відбулася у ванні в Сіднеї під час вечірки в січні 1988 року. Нинішній міністр зняв з неї брудне плаття і занурив у ванну, а потім вона прокинулася під час зґвалтування. Вона також згадала його фразу "Я не хочу, щоб ти завагітніла". Він примусив її до орального сексу, а потім зґвалтував.

Також жертва надала правоохоронним органам фотографію, на якій зображена вона і чоловік у смугастій сорочці, передбачуваний насильник.

За її словами, вони кілька років зустрічалися і справа йшла до весілля, але не розповідала про 30-річний злочин через отримані травми. В той самий час, в 1988 році, вона страждала розладом харчової поведінки.

"Він називав мене "хорошою господинею" і хвалився, що "стане до 50 років прем'єр-міністром, тому йому обов'язково знадобиться "розумна і красива дружина, яка допоможе його політичній кар'єрі", - йдеться в заяві.

У березні 2020 року австралійська поліція почала розслідування злочину, але через пандемію Covid-19 вони змушені були відкласти свою поїздку до жертви, тому жінка не змогла дати свідчення. Все що є у слідства - інформація, яку вона надала своїм адвокатам та друзям.

Однак, що чимало дивно, в червні жінка відмовилася від своїх звинувачень і на наступний день наклала на себе руки. У зв'язку з обставинами, розслідування вирішили призупинити, а на цьому тижні його офіційно закрили.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, жінка також записала 45-хвилинне відео, в якому докладно розповідає про свої звинувачення. На цю мить вони знаходяться на збереженні її друзів та родичів, яким вона розповіла про пережите насильство лише через 30 років. В одному з останніх листів своєму другові вона написала:

"Думаю, я просто турбуюся про те, що судовий процес може привести до емоційного вибуху, який торкнеться не тільки мене, а й можливих свідків у справі", - поділилася вона своїми переживаннями.

Звинувачення жінки стало надбанням громадськості після того, як чинний прем'єр-міністр Австралії 1 березня отримав анонімний лист з обвинуваченням.

В цьому листі, відправлене Скотту Морісу, йдеться прохання про розслідування справи 1988 року, але з нотками погроз для чинного уряду:

"Завдасться значна шкода суспільному сприйняттю справедливості та парламенту, коли ця історія стане загальним надбанням, якщо з'ясується, що високопоставлені люди (як і ви) знали про подію, однак нічого не зробили".

За словами Скотта Морріса, обвинувачений міністр не читав анонімний лист, але ознайомився з його змістом. Водночас він заперечує будь-які негативні висловлювання на свою адресу.

Однак все ще невідомо - буде відсторонений обвинувачений міністр чи ні. Кодекс поведінки міністрів Австралії вимагає відсторонення міністра, якщо йому пред'явлені звинувачення в будь-якому злочині. Але Скотт Морріс всіляко захищає і відмовляється звільняти міністра-ліберала, заявивши:

"У нас не може бути ситуації, коли просте висування звинувачень та їх розголос в ЗМІ є підставою для звільнення і булінг людей. У будь-якому випадку в Австралії панує верховенство закону".

Раніше APnews повідомляв, 72-річного Жерара Депардьє судитимуть за зґвалтування молодої підопічної.

В Австралії міністра звинуватили у зґвалтуванні 30-річної давності

Новини партнерів

Медведчук про санкції: Заборона на користування особистим майном - це маячня в плані конституційних прав та обов'язків
Україна готова до раптового удару Путіна, - Аваков