В Афганістані застрягли 12 українських військових, сестра одного з них каже - їх не попередили про евакуацію

В Афганістані застрягли 12 українських військових, сестра одного з них каже - їх не попередили про евакуацію
Читать на русском

В МЗС кажуть, що шукають спосіб їх евакуювати.

В Афганістані на військовій базі біля Кабула очікують евакуації 12 українських військових, які працювали за приватним контрактом.

Про це повідомив УП речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, передає APnews.

У відомстві запевнили, що з військовими підтримують зв'язок і будуть інструктувати про подальші кроки, як тільки з'явиться можливість евакуювати їх.

Сестра одного із військових Наталія розповіла "24 каналу", що на базу до українців навідалися таліби. На щастя, все обійшлося без побиття та жорстокості, однак вони забрали у них всю зброю і попередили, щоб ті не намагалися чинити опір, інакше все буде "по-іншому".

Також жінка зазначила, що наразі українські військові перебувають на базі і не виходять нікуди через анархію, яка панує у місті. Додала, що їжею вони забезпечені.

Жінка стверджує, що вночі вилетів з Кабула літак з вісьмома українцями на борту – військовим про цю евакуацію ніхто не сказав. Натомість з українцями вилетіли 72 громадян інших країн.

Жінка зазначила, що американців з бази всіх евакуювали і зараз там залишилося 40 чоловік – серед них ще грузини, румуни і болгари.

Наразі українське посольство збирає інформацію про військових і намагається знайти спосіб їх евакуювати, зазначила Наталя.

Також, за словами жінки, дипломати стверджують, що не можуть швидко евакуювати наших громадян через перекриту дорогу в аеропорт, а намагаються домовитися з талібами, щоб організувати коридор і вивезти всіх на автобусі в аеропорт.

Водночас, військових ЗСУ, які входять до Миротворчого персоналу і які виконували завдання в рамках операції НАТО, в Афганістані немає. Про це повідомила 17 серпня заступниця міністра оборони Анна Маляр.

Як повідомляв APnews, в Афганістані "застряг" літак, який повинен евакуювати українців.

Новини партнерів

У Білорусі порушили кримінальну справу проти дівчини лідера "Білоруського будинку в Україні" Шишова
До Дня Незалежності України НБУ випустить нові банкноти, - фото