В аеропорту Кабула чекають евакуації понад 10 000 осіб, люди скаржаться на жорстокість талібів

В аеропорту Кабула чекають евакуації понад 10 000 осіб, люди скаржаться на жорстокість талібів
Читать на русском

Сили талібів в аеропорту Кабула ставляться до натовпу мирних жителів "як до тварин".

Із захопленого талібами Афганістану евакуювали вже понад 82 тисячі людей, однак евакуації в аеропорту Кабула чекають ще понад 10 000 осіб.

Про це APnews повідомляє з посиланням на BBC.

За словами генерал-майора армії США Хенка Тейлора, заступника директора штабу з питань безпеки регіональних операцій, евакуації зосереджена на тому, щоб "вивести якомога більше людей максимально ефективно і безпечно".

Він підкреслив, що 42 американських військових літаки (37 літаків С17 і п'ять літаків С130), вчора, 24 серпня, вивезли з Афганістану 11 200 американських військовослужбовців та 7800 осіб з 48 з країн-партнерів ісоюзників.

Евакуаційний літак вилітав із аеропорту Кабула кожні 39 хвилин. Станом на сьогодні, 25 серпня, вильоту чекають понад 10 000 чоловік.

Тейлор припускає, що кількість людей в аеропорту в будь-який момент може збільшитися, адже залишатися в Афганістані наразі небезпечно.

Молода афганська жінка розповіла ВВС, що сили талібів в аеропорту Кабула ставляться до натовпу мирних жителів "як до тварин".

"Аеропорт повністю оточений силами талібів, і вони настільки жорстокі з людьми. Вони стріляють у людей, вони б'ють людей", - сказала Фатіма (вигадане ім'я).

"У мене змішані почуття. З одного боку, я їду в безпечнішу країну - все зараз краще, ніж перебувати в країні під проводом Талібану. З іншого боку, я залишаю все позаду - своє життя, роботу, мої мрії, мої надії на майбутнє. Я справді відчайдушно хочу одного дня повернутися до Кабула і побачити Кабул вільним від талібів і без будь-яких обмежень", - поділилася жінка.

Як повідомляв APnews, у захопленому талібами Афганістані чекають на евакуацію ще близько 90 українців.

Новини партнерів

У Вінницькій області легковик влетів у вантажівку - серед загиблих 14-річна дівчинка
В Албанії на курорті потонув турист з України