
Наступного року українські платники податків витратять на президента на 354 млн більше, ніж в цьому.
На обслуговування діяльності президента та його Офісу у 2021 році витратять рекордну суму - 1 266 795,2 тисячі гривень, що є на 39,4% більше, ніж у поточному році (909 058,7 тисяч гривень).
Про це йдеться у проекті державного бюджету до другого читання, який оприлюднений на сайті Верховної ради (проект № 4000), передає APnews.
На що ОП витратить гроші?
За даними проекту бюджету на 2021 рік, на 270 млн збільшили загалом споживчі витрати. Тепер вони будуть становити 1 млрд 187,8 млн грн.
В цю суму входять витрати на проживання президента на держдачі в Конча-Заспі, куди він із сім’єю переїхав цього літа, а також на кортежі і перельоти.
Крім цього, згідно з проектом бюджету, зростуть також і зарплати в Офісі президента. Якщо у 2020-му на оплату праці зі споживчих витрат іде 344 мільйони гривень, то на 2021 рік запланували 488,8 млн.
Варто зазначити, що на роботу депутатів і апарат Верховної Ради України у 2021 році піде 2 млрд 198,8 млн грн, а на Кабінет міністрів (враховуючи загальнодержавні витрати) – 3 млрд 292,6 млн грн. Це на сотні мільйонів більше, ніж торік.
Як уникнути “роздутих” витрат?
Редакція APnews поспілкувалась з фінансистом Олександром Савченком, який заявив, що цих “роздутих” витрат з бюджету можна уникнути, якщо обмежити можливість втручання ОП в діяльність Кабміну та інших органів виконавчої влади.
Експерт пояснив, що в Україні є дублювання органів виконавчої влади.
“Є Кабмін, який за Конституцією є органом виконавчої влади і є Офіс президента. Традиційно, Офіс президента чи адміністрація президента дублює, а інколи заміняє функції Кабінету міністрів і саме тому такий роздутий бюджет на утримання ОП. Тому, щоб вирішити це питання, треба через Конституцію обмежити можливість втручання ОП в діяльність Кабміну та інших органів виконавчої та судової влади”, - пояснив Савченко.
Фінансист вважає, що за президента Зеленського цих обмежень вводити не будуть, а вже незабаром Україну чекає політична криза.
“Я припускаю, що орієнтовно до 2024 року у нас буде криза політична і, мабуть, дострокові вибори як Верховної ради, так і президента. І там вже можна буде ставити питання про зміни до Конституції, щоб зняти це дублювання, яке не лише призводить до збільшення витрат з державного бюджета, але й до неефективності взагалі державного управління в Україні. Тобто це можливо, але вже за наступного президента та ВР”, - наголосив він.
Варто зазначити, що у таку суму витрати першої особи держави не обходилися жодного разу починаючи з 2014 року.
Так, у 2014-му вони становили 293,1 млн, вже у 2018-му – 1 млрд 63,9 млн. Далі витрати почали падати і у 2020-му сягнули 912,4 млн. Але вже наступного року українські платники податків витратять на президента на 354 млн більше.
Як повідомляв APnews раніше, "Перспектив немає, будуть сущі копійки": експерт розкрив долю пенсіонерів у 2021 році.