Уряд тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон на заробітки

Уряд тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон на заробітки
Читать на русском

Влада вважає нелогічним відправляти чартери з українцями до країн, де також бушує коронавірус

Після відправки першого чартеру з українськими робітниками до Фінляндії в розпал пандемії, дуже велика кількість людей звернулися з проханням дозволити їм теж заробляти за кордоном. Про це APnews повідомляє з посиланням на брифінг голови МЗС Дмитра Кулеби 28 квітня.

Міністр також повідомив, що поки нелогічно відправляти чартери з українцями за кордон в умовах пандемії.

“Звернення є, але уряд України керується насамперед міркуваннями безпеки і здоров’я наших громадян. В умовах поширення пандемії будь яка подорож - це наражання на небезпеку. Зараз всі дії уряду спрямовані на те, щоб повертати громадян україни, щоб вони безпечно і в максимально комфортних умовах жили. На цьому тлі наразі нелогічним виглядає організовувати масові чартери на вивезення українців до країн, де теж продовжується пандемія з тією чи іншою мірою інтенсивності”, - сказав Кулеба.

Але в той же час відзначив, що уряд налаштований конструктивно і розуміє потребу в робочій силі своїх партнерів.

“Ми будемо переглядати цю позицію у контексті зміни ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусу. Ще раз наголошую, ми керуємося основним принципом - це здоров’я і безпека наших громадян”, - відмітив глава МЗС.

У той же час посол Естонії в Україні Каймо Кууск повідомив виданню ERR, що на даний момент українська сторона повністю заборонила своїм громадянам виїжджати за кордон для роботи. Виїзд дозволено тільки для того, щоб провідати родичів в країнах ЄС.

"Фінляндія хотіла ввезти сезонних працівників, в цілому 14 000 чоловік. Були довгі переговори, і зрештою Фінляндії вдалося умовити Україну. Однак після доставки перших 200 чоловік в Гельсінкі уряд України призупинило подальші чартерні рейси і сезонних працівників більше за кордон не випускають" , - сказав Кууск.

І зазначив, що якщо в конкретній державі є родичі, то виїхати можна. Наземні пункти пропуску відкриті, можна виїхати в Польщу, Румунію, Угорщину, Словаччину.

Раніше APnews писав, що карантин в Україні введено до 11 травня, після чого обмеження цілком можуть бути переглянуті.

Читайте також:
Карантин не для всіх: як і куди можна влаштуватися на роботу за кордоном у розпал пандемії

Новини партнерів

Ланцюгова реакція. Економіст пояснив, чому зарплата українців зменшиться після карантину
"Креатив лісників" або фатальна випадковість: що приховується за масовими пожежами в Україні