Уряд хоче давати 1 000 000 грн за вихід на пенсію. Фінансист пояснив, чому це не спрацює

Уряд хоче давати 1 000 000 грн за вихід на пенсію. Фінансист пояснив, чому це не спрацює
Ексклюзив
Читать на русском

Сума в 1 мільйон гривень суттєво завищена, вважає Олександр Савченко.

Проект Закону «Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» передбачає обов’язкове стягнення 1% від заробітної плати громадян та 2% від роботодавців на особистий пенсійний рахунок. Відсоток з плином часу буде збільшуватися.

При цьому, як запевняють в уряді, при виході на пенсію громадяни гарантовано матимуть 1 мільйон гривень на рахунках.

Редакція APnews поспілкувалася з фінансистом Олександром Савченко, щоб з’ясувати, наскільки ефективно те, що пропонує уряд та чи може людина при виході на пенсію отримати ті гроші, які гарантує Кабмін.

За його словами, сума в 1 мільйон гривень суттєво завищена. Савченко зауважив, що варто брати до уваги таке явище як інфляція.

"Мільйон залежить від інфляції. Насправді, не треба розраховувати на такі великі цифри, якщо тільки не брати для прикладу молоду людину.

Але питання – скільки можна буде купити за мільйон через 30 років? Можливо, стільки, скільки зараз (якщо такі темпи інфляції і девальвації будуть) за 10 тисяч гривень. Тому це не аргумент", - наголосив фінансист.

На його думку, обов’язкове пенсійне накопичення – річ потрібна, проте не в такому вигляді, як її презентує уряд. Савченко вважає, що розумніше було б запроваджувати накопичувальну систему за рахунок зменшення відсотку з Фонду соціальних відрахувань.

"Моя позиція стосовно цього така: накопичувальну систему потрібно запровадити і чим швидше, тим краще, але робити це треба за рахунок зменшення з Фонду соціальних відрахувань. Зараз платиться 22% в Пенсійний фонд й інші соціальні фонди. Як на мене, от так потрібно зменшити на 5%, платити не 22%, а 17%, а 5% брати на приватний накопичувальний рахунок.

Таким чином потрібно йти, і тоді можна швидко зробити, щоб всі українці, навіть ті, кому вже 50, 60 років, мали свій фонд, коли вони виходять на пенсію. У когось буде 20 тисяч, а у когось 50 тисяч. Це залежить від зарплати", - резюмував Олександр Савченко.

Як повідомляв APnews, в Україні можуть ввести обов'язкові накопичувальні внески.

Новини партнерів

Євросоюз надав Україні транш на 500 млн євро
Кабмін призначив нового першого заступника голови МЗС