Умови утримання полонених з «Азовсталі» контролює ООН та Червоний Хрест

Умови утримання полонених з «Азовсталі» контролює ООН та Червоний Хрест
Читать на русском

Полонених із «Азовсталі» утримують у задовільних умовах – дружина командира.

Українських військових, після тримісячної облоги Азовсталі, утримують у «задовільних» умовах. Про це повідомили у The Gardian, посилаючись на слова дружини командира частини. Командир батальйону «Азов» Денис Прокопенко зміг коротко зателефонувати до своєї дружини Катерини, і вона передала, що полонені не зазнавали насильства.

«Він сказав, що в нього все гаразд, і запитав, як я. Я чула з інших джерел, що умови більш-менш задовільні. Їх годують, дають воду. Умови відповідають вимогам, і за цей короткий період вони не зазнали насильства, – сказала Катерина. – Що буде далі, ми, звичайно, не знаємо, але зараз є треті сторони – ООН та Червоний Хрест – які контролюють ситуацію», – розповіла Катерина Прокопенко виданню у вівторок.

Більшість поранених бійців "Азова" утримуються у в'язниці в Оленівці, селі в окупованому Росією Донецьку, але менша група тяжко поранених бійців перебуває у лікарні у місті Новоазовську, також в окупованому Росією Донецьку. Прокопенко сказала, що, як їй відомо, ніхто з бійців не був вивезений до Росії.

«Російська пропаганда війни довгий час наголошувала на впливі батальйону, стверджуючи, що його члени є неонацистами. Азов" сформувався як добровольчий батальйон у 2014 році для боротьби з силами, що підтримуються Росією, і відомо, що деякі його лідери дотримуються ультраправих поглядів. З того часу він був включений до складу української армії, і командири "Азова" кажуть, що його бійці дотримуються самих різних політичних поглядів», - додали до The Gardian.

Катерина Прокопенко започаткувала незалежну організацію, щоб вести кампанію на підтримку бійців "Азовсталі", серед яких також є українські прикордонники та співробітники українських служб безпеки.

"Мета організації - організовувати щотижневі зустрічі з полоненими, розвінчувати російські фальшивки про наших хлопців, стежити за тим, щоб умови їх утримання залишалися задовільними - ліжко, ліки, вода та їжа, та боротися за їхнє швидке звільнення", - прокоментувала вона.

Читайте також:
У Міноборони РФ стверджують, що з "Азовсталі" вийшли 959 людей

Новини партнерів

Росія залишилася без Nike: компанія покинула ринок
Бажання Дів, очищення Тельців та поїздки Риб: докладний гороскоп на 25 травня