"Укрзалізниця" закуповувала з "ЛНР" неякісні запчастини за завищеними цінами - збиток може перевищити 3 млрд гривень

"Укрзалізниця" закуповувала з "ЛНР" неякісні запчастини за завищеними цінами - збиток може перевищити 3 млрд гривень
Читать на русском

Сама вартість деталей виявилася завищеною в 10 разів.

Відразу кілька регіональних філій "Укрзалізниці" закупили неякісні деталі з так званої "ЛНР" на суму в 45 мільйонів гривень. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-служби Служби безпеки України та Київської міської прокуратури.

Як повідомили силовики, поставку деталей для української компанії налагодив громадянин Російської Федерації, який орендував у Києві складські приміщення, на яких і "проводилися" деталі. Допомога йому надали знайомі екс-чиновники в транспортній галузі.

За документами "Укрзалізниця" повинна була отримувати деталі з "інноваційного матеріалу", виробництво якого налагодили на тимчасово непідконтрольною території Луганської області. При цьому їх очікувана вартість виявилася завищена в 10 разів у порівнянні з аналогами.

З усім тим, кілька регіональних філій все ж закупили такі запчастини на загальну суму близько 45 мільйонів гривень. За даними правоохоронців, запчастини не тільки не відповідають технічним умовам, а й при серійної експлуатації можуть привести до непоправної шкоди для контактної мережі "Укрзалізниці".

В такому випадку збиток може перевищити три мільярди гривень. Наразі правоохоронці вже провели обшуки, а також заарештували вилучені запчастини. Частина таких зразків вже відправили на експертизу.

Раніше APnews повідомляв, що в Херсоні СБУ викрила російських інтернет-агентів, які дискредитували "Кримську платформу".

Новини партнерів

У Китаї полум'я повністю охопило хмарочос, у якому проживає понад 800 осіб. Відео
У Києві обстріляли Volkswagen: двох зловмисників вдалося затримати