"Укроборонпром" став могильною плитою Порошенко, його ліквідація потрібна, щоб не придавило Зеленського, - Стариков

"Укроборонпром" став могильною плитою Порошенко, його ліквідація потрібна, щоб не придавило Зеленського, - Стариков
Ексклюзив
Читать на русском

Олег Стариков вважає, що поділ "Укроборонпрому" сприяє розвитку економіки

Державний концерн "Укроборонпром" створили, щоб красти у держави, його поділ та корпоратизація сприятиме розвитку української економіки та прозорості роботи оборонних підприємств. Таку думку в коментарі APnews висловив військовий експерт Олег Стариков.

"При Януковичі (президент-втікач Віктор Янукович, - ред.) для концентрації всіх підприємств військово-промислового комплексу та військово-технічного співробітництва створили "Укроборонпром", куди ввели близько 130 підприємств. При цьому вони наділили державне підприємство такими ж повноваженнями, як центральний орган виконавчої влади. Це єдине держпідприємство, яке заробляє гроші та має повноваження органу виконавчої влади. Мінекономіки або раніше Міністерство промисловості мало виробляти політику військово-промислово комплексу та військово-технічного співробітництва, але у нас цю функцію віддали держпідприємству, щоб красти у держави", - повідомив експерт.

При цьому він підтримав рішення розбити держконцерн на шість підприємств, які будуть націлені на виробництво та отримання прибутку. Водночас він вважає за необхідне, щоб один центральний орган виконавчої влади розробляв політику розвитку для цих підприємств.

"Сам "Укроборонпром" став могильною плитою для Порошенка (п'ятий президент Петро Порошенко, фігурант одного з найгучніших скандалів про розкрадання державних коштів, - ред.). Його поховали Свинарчук (Олег і Ігор Гладковські, - ред.), тому що він почав на цьому заробляти. Нинішні спочатку нічого не зрозуміли, призначили туди Айвараса Абромавичуса (генеральний директор Айварас Абромавічус, - ред.), який нібито рік там щось робить і тут вони зрозуміли, що треба щось реальне робити, щоб ця могильна плита не придавила команду Зеленського", - пояснив Стариков.

Так, держконцерн розділять на шість кластерів:

  • бронетанковий;
  • авіабудування;
  • кораблебудування;
  • Виробництво засобів зв'язку;
  • Виробництво високоточної зброї;
  • Машинобудування.

За його словами, поділ "Укроборонпрому" без його перевірки буде означати, що з нинішньою владою домовилися і нікого не покарають.

"Наступним етапом повинна бути корпоратизація. Пакети акцій повинні перейти стратегічним інвесторам. Наступним етап - так званий спецекспортер - держструктури, які мають право і ліцензію на торгівлю зброєю, боєприпасами та подібним. Повинна пройти лібералізація ринку. Демонополізація ринку і дозвіл виходити на міжнародний ринок, що приверне увагу інвестора і приватні інвестиції, завдяки чому ринок сам по собі підніметься. Це єдиний реальний сектор економіки, який потягне за собою весь економічний розвиток України та дуже швидко", - зазначив експерт.

Також на його думку, надалі такий поділ держконцерну призведе до:

  1. Поліпшенню економічного стану військово-промислового комплексу.
  2. Поліпшенню керованості цих підприємств.
  3. Поліпшенню прийняття рішень щодо лібералізації ринку і зовнішньої економічної діяльності.

Як раніше повідомляв APnews, заступники генерального директора "Укроборонпрому" Мустафа Найєм і Роман Бондар виступили за ліквідацію державного концерну і трансформацію його в шість окремих корпорацій.

Новини партнерів

Залежить від глибини кризи: політолог розповів, чи вдасться Росії домогтись скасування санкцій
СБУ та ДБР прийшли з обшуками в Держмитслужбу