"Укрзалізниця" навесні через карантин втратила майже 3,5 мільярда гривень

"Укрзалізниця" навесні через карантин втратила майже 3,5 мільярда гривень
Ексклюзив
Читать на русском

За чотири місяці 2020 року порівняно з аналогічним періодом минулого року доходи від вантажних перевезень скоротилися на 10,4%, а від пасажирських - на 35,4%.

"Укрзалізниця" в 1 кварталі поточного року втратила майже 3,5 мільярда гривень через введення карантину в Україні для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19. Про це прес-служба АТ "Укрзалізниці" повідомила у відповідь на запит APnews.

За даними компанії, 1 квартал року був збитковим, загальний дохід склав близько 7 мільярдів гривень, а загальні втрати склали 3414 мільйонів гривень.

"Чистий фінансовий результат діяльності АТ "Укрзалізниця" за підсумками 1 кварталу 2020 збитковий та склав близько 7 млрд грн у зв'язку з тимчасовим зупиненням діяльності з 11 березня та зростання курсу іноземних валют стосовно гривні. За даними фінансової звітності (управлінський звіт) за 4 місяці 2020 по порівнянні з аналогічним періодом минулого року доходи від вантажних перевезень скоротилися на 2477 млн ​​грн (-10,4%), а від пасажирських перевезень - зменшилися на 937 млн ​​грн (-35, 4%)", - йдеться в листі.

При цьому тільки у квітні прибутки від вантажних перевезень знизилися до відповідного періоду минулого року на 29%, а в травні - на 30%. У той же пасажирські перевезення у квітні-травні зовсім не здійснювалися.

Для скорочення витрат компанія робила такі кроки:

  • надання працівникам щорічних відпусток;
  • надання відпусток без збереження заробітної плати за заявою працівника;
  • введення режимів простою;
  • скороченого робочого тижня;
  • внесення змін до графіків роботи за погодженням з працівниками та профспілками.

"Укрзалізниця з урахуванням рекомендацій МОЗ 27 травня відновила роботу залізничних квиткових кас на вокзалах, а з 1 червня почала відновлювати курсування пасажирських та приміських поїздів. Призначення поїздів здійснюється відповідно до прийнятих рішень Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій по кожній області окремо, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID -19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів ослаблення протиепідемічних заходів", - підкреслюється у повідомленні.

Читайте також:
"Укрзалізниця" навесні через карантин втратила майже 3,5 мільярда гривень

Як раніше повідомляв APnews, поїзди "Укрзалізниці" не братимуть пасажирів на залізничних станціях Коломия, Острог, Чернівці та Радивилів.

Європейський футбол через коронавірус вже втратив 4 млрд євро
Київ потрапив до "помаранчевої" зони карантину: оновлений список поділу областей

Новини партнерів