Україну в НАТО можуть "привести" лише 30 держав: Політолог пояснив, від чого насправді залежить членство України в Альянсі

Україну в НАТО можуть "привести" лише 30 держав: Політолог пояснив, від чого насправді залежить членство України в Альянсі
Ексклюзив
Читать на русском

Якщо в Альянсі не ухвалять рішення про членство України в НАТО одноголосно – його не ухвалять зовсім.

У середу, 6 травня, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко заявив, що, з військової точки зору, Україна вже зараз готова приєднатися до програми НАТО.

Він також підкреслив, що Україна продовжує незмінний рух у напрямку досягнення повноправного членства в ЄС та НАТО, як це визначено Конституцією України.

Редакція APnews поспілкувалась з політологом аналітичного центру "Ad astra" Владиславом Фарапоновим, щоб оцінити реальну можливість України стати членом НАТО у найближчий час.

На його думку, жодній з країн-членів НАТО зараз не вигідно бути учасником збройного конфлікту між Україною і Росією. Тож, якщо в Альянсі не ухвалять рішення про членство України в НАТО одноголосно – його не ухвалять зовсім.

"Такі заяви лунають вже не перший раз, і від цієї влади, і від попередньої. Ця риторика спрямована більше на те, щоб окреслити свої бажання. Проте, від бажання однієї держави рішення членів НАТО не залежить, тому що є 5 стаття Північноатлантичного договору, в якій йдеться про колективну оборону.

Якщо чисто гіпотетично припустити, що Україну приймуть до НАТО завтра чи післязавтра, і в міжнародних судах буде доведено, що ми ведемо війну з Росією, з територіальним конфліктом на території України, тоді виходить, що буде війна уже 30 держав проти Росії. На сьогодні це не потрібно нікому з діючих країн-членів НАТО, ми це чудово розуміємо. І це насправді не залежить навіть від Сполучених Штатів Америки, які, безперечно, відіграють ключову роль. Це має бути консенсус усіх членів НАТО.

Від України, насправді, мало що залежить", - наголосив політолог.

Що стосується військової готовності та відповідності України стандартам Альянсу, то Фарапонов вважає, що наша держава має більше брати участь у масштабних військових навчаннях.

"Потрібно продовжувати співпрацю по війні, проводити навчання. Наприклад, такі навчання як навчання «Сі Бризу» - необхідні. Вони мають бути більш масовими. Постійно НАТО проводить масштабні навчання в Норвегії, кожного літа.

В такого роду операціях треба якомога більше брати участь для того, щоб дійсно відповідати стандартам НАТО", - наголосив політолог.

Як повідомляв APnews, Вадим Пристайко розвіяв міфи щодо вступу України в НАТО.

Новини партнерів

Зеленський відповів на петицію про звільнення Єрмака, яку підписали понад 26 тисяч українців
Зеленський пригрозив звільнити чиновників в регіонах, де не виплатять зарплати медикам