Україну можуть виключити з "зеленого" COVID-списку, закривши вільний в'їзд до Євросоюзу

Україну можуть виключити з "зеленого" COVID-списку, закривши вільний в'їзд до Євросоюзу
Читать на русском

У зв'язку зі сплеском коронавірусної інфекції Україна буде видалена зі списку безпечних країн.

Європейський Союз може виключити Україну зі списку безпечних країн, для чиїх громадян державам ЄС рекомендується знімати коронавірусні обмеження на в'їзд. Остаточне рішення ухвалять вже на цьому тижні.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву експерта РСЕ/РС з європейських питань та кореспондента "Радіо Свобода" Рікарда Йозвяка.

За його словами, Україна може видалити зі списку "зелених" країн у зв'язку зі сплеском коронавірусу.

"Україна пізніше на цьому тижні буде виключена зі списку безпечних третіх країн, з яких рекомендується в'їзд в ЄС. Її додали у середині липня, але сплеск недавніх випадків означає, що країна більше не буде входити у список", - написав Джозвяк.

Зараз в переліку третіх країн, звідки ЄС рекомендує дозволити поїздки, 16 країн.

Варто відзначити, що останній раз ЄС переглядав свій "зелений список" 8 жовтня, і Україна залишилася в ньому. Хоча і на той момент вже не відповідала нормам, які встановлені європейським законодавством про безперешкодний в'їзд.

Якщо в цей раз Україну видалять з переліку безпечних країн, це означатиме, що багато держав Євросоюзу введуть обмеження на в'їзд, зокрема на туристичні подорожі.

Україну можуть виключити з "зеленого" COVID-списку, закривши вільний в'їзд до Євросоюзу

Раніше APnews повідомляв, у ВООЗ розповіли, що найближчим часом світ може впоратися з пандемією коронавірусу, проте сама хвороба залишиться з людством.

Новини партнерів

Друг загиблого Андрія Павлова розповів, як все сталося: "попросив купити води"
З'явилися перші кадри з квартири померлого Андрія Павлова