Українцям відшкодують зруйноване під час бойових дій на Донбасі житло

Українцям відшкодують зруйноване під час бойових дій на Донбасі житло
Читать на русском

Бюджетна програма передбачає виділення понад 40 мільйонів гривень.

Українцям вже в цьому році почнуть відшкодовувати кошти за житло, яке було зруйноване під час бойових дій на Донбасі. Про це повідомив радник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Артем Саліхов в рамках міжнародної конференції "ОБСЄ в Україні у 2019 році".

За його словами, бюджетна програма передбачає виділення понад 40 мільйонів гривень.

"У державному бюджеті 2020 року є бюджетна програма у розмірі 40,2 мільйона гривень компенсацію власникам зруйнованого житла – вартості самого житла. Але ми, виходячи зі спроможності бюджету, маємо певні обмеження та розрахунки, яка сума буде на одне домогосподарство виділятись", - йдеться у повідомленні.

Крім того, він зазначив, що цих коштів недостатньо.

"Є певні бази даних обласних цивільно-військових адміністрацій, але вони є накопиченими з 2014 року. Їх ніхто не актуалізує. Адже певна кількість була відремонтована власниками за допомогою гуманітарних організацій. Ми у процесі реалізації цієї програми, також маємо намір актуалізувати, але мова йде про сотні й сотні помешкань, особливо там, де точаться досі бойові дії", - пояснив Саліхов.

Водночас, він повідомив, що мова йде про території, які контролює Київ.

"Ми розробили кілька категорій (оцінки житла, – ред.). Тож перша категорія - житло, що не придатне і там, де немає сенсу його ремонтувати. Це будуть визначити фахівці", - підкреслив Саліхов.

Коментарі

Новини партнерів

В Україні заарештували екстрадованого з Грузії екс-заступника Ставицького
ЄС виключить з санкційного списку Азарова, Ставицького та Януковича-молодшого