Українцям пояснили, як буде працювати накопичувальна пенсія

Українцям пояснили, як буде працювати накопичувальна пенсія
Читать на русском

Українці зможуть управляти пенсійними накопиченнями

Міністерство соціальної політики представило проекти загальнообов'язкової накопичувальної пенсійної системи, яка дозволить українцям управляти пенсійними накопиченнями. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Мінсоцполітики.

У відомстві запропонували розширити охоплення системою пенсійних накопичень українців з незахищених категорій та зменшити гендерного розриву в розмірі пенсій. При цьому планується зменшити розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та знизити ставку податку з доходів фізосіб, щоб не допустити збільшення навантаження на бізнес і людей.

Також українці зможуть управляти пенсійними накопиченнями через "єдине вікно" - вибрати авторизований пенсійний фонд, змінювати його, отримувати інформацію про стан свого рахунку і здійснені операції і т.д. Передбачені випадки, коли людина зможе забрати накопичення одноразово, незалежно від віку.

Як раніше повідомляв APnews, пенсії понад 10 тисяч гривень станом на 1 квітня отримували 419 022 українців, а це 3,8% від загальної кількості пенсіонерів.

Новини партнерів

У чоловіка, який трощив сокирою супермаркет в Маріуполі, знайшли наркотики та зброю
В Японії дозволили використовувати препарат від артриту для лікування COVID-19