Українцям потрібно увімкнути "тумблер терпіння" і вийти з карантину вчасно, - Ляшко

Українцям потрібно увімкнути "тумблер терпіння" і вийти з карантину вчасно, - Ляшко
Читать на русском

На думку еспертів, повне скасування карантину без введення профілактичних заходів - це 120-140 тисяч смертей до кінця вже цього року

На думку головного санітарного лікаря Віктора Ляшка карантин в Україні працює і дає свій результат, але українцям потрібно увімкнути "тумблер терпіння" і вийти з карантину вчасно. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Карантин в Україні працює. Запровадження профілактичних та протиепідемічних заходів дали свій результат. І як би вже не хотілося всім нам позбутися цього карантину і коронавірусу, треба все ж включити тумблер терпіння. Терпіння, яке дозволить нам вийти з карантину вчасно. А не передчасно", – розповів лікар.

Ляшко вважає, що від смертності й захворюваності населення теж можливі чималі економічні втрати.

"Втрати, пов'язані з недовиробництвом внутрішнього валового продукту через вибуття людини з трудової діяльності через коронавірусну хворобу. Втрати, пов'язані з наданням медичної допомоги хворим коронавірусною хворобою. І втрати, що пов’язані з ненаданням через коронавірус медичної допомоги тим, хто її потребує", – зазначив лікар.

Уряд вже запланував пом'якшення карантину, але за певних протиепідемічних умов. Їх планують опублікувати на вихідних, щоб у підприємців був час підготуватися до відкриття.

"Повне скасування карантину без запровадження обґрунтованих профілактичних заходів – це 120-140 тисяч смертей до кінця вже цього року. Такий ось прогноз отримав від Kyiv School of Economics", – зазначив Ляшко.

Як повідомляв APnews раніше, в Офісі президента заявили, що Україна готується до послаблення карантину.

Новини партнерів

Одеса - синонім добра. Зеленський висловився про річницю трагедії 2 травня і пообіцяв розслідування
Заступник Єрмака заявив, що не погрожував меру Черкас і звинуватив його у політичному піарі