Лазебна розповіла, хто і за яких умов в Україні буде отримувати пенсію в 7000 гривень

Лазебна розповіла, хто і за яких умов в Україні буде отримувати пенсію в 7000 гривень
Читать на русском

Приклад відповідної моделі вже представили президенту Володимиру Зеленському.

В уряді розробляють модель, за якою українці на пенсії зможуть отримувати виплати у розмірі 7000 гривень. Зокрема, такі пенсії будуть передбачатися для майбутніх поколінь при введенням в дію накопичувальної системи виплат.

Про це розповіла глава Міністерства соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю "РБК-Україна", передає APnews.

За словами міністра, приклад такої моделі вже представили президенту Володимиру Зеленському. Однак, для здійснення таких виплат необхідно навести порядок у солідарній системі.

"При нинішніх зарплатах, при мінімальної прибутковості, людина змогла б одержувати з двох джерел - солідарного і накопичувального рівнів - 7 тисяч гривень. Це середня виплата", - наголосила Лазебна.

Крім того, глава Мінсоцполітики заявила, що якщо українці за 35 років будуть відкладати по 600 гривень, то це дозволить їм отримувати виплати протягом 15 років у середньому по 3200 гривень. До зазначеної суми буде додаватися пенсія із солідарної системи у сумі 3500 грн.

"Це, звичайно, в цінах сьогоднішнього дня. Ми взяли для розрахунків річну прибутковість в 3% вище інфляції (0,25% в місяць) - це реальний рівень", - розповіла Марина Лазебна.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, в Україні з 1 квітня повинні перерахувати виплати для 2 мільйонів пенсіонерів.

Новини партнерів

У Києві жорстоко вбили та кинули в канаву тіло активіста - злочинців затримали
Контейнеровоз Ever Given зняли з мілини в Суецькому каналі