Українцям-алергікам пояснили, чи можна їм робити щеплення проти COVID-19

Українцям-алергікам пояснили, чи можна їм робити щеплення проти COVID-19
Читать на русском

В НСЗУ розповіли, в якому разі не можна вакцинуватися.

Українці з алергією можуть сміливо вакцинуватися від коронавірусу, якщо алергічна реакція організму не пов'язана з реакцією но компоненти зі складу вакцини, якою роблять щеплення.

Про це APnews повідомляє з посиланням на Telegram Національної служби здоров'я.

Як відзначили у Нацслужбі, науці відомо понад 20 000 алергенів, але не кожен з них викликає реакцію у кожної людини, яка страждає на алергією.

"Тому якщо ваша алергія не пов'язана з реакцією на щеплення, то вакцинуватися обов'язково треба", - йдеться в повідомленні.

У випадку, якщо людина має алергію на їжу, домашніх тварин, фактори навколишнього середовища, латекс, пероральні ліки і так далі, то така алергія не є протипоказанням до вакцинації. Алергічний риніт також не впливає на щеплення, і з ним дозволяється спокійно вакцинуватися.

Також у НСЗУ зазначили, що якщо ви знаєте, які саме алергени викликають реакцію, варто ознайомитися зі складом вакцини. Склад опубліковано в інструкції на сайті Державного експертного центру МОЗ і на сайті.

"Або запитайте у медичних працівників у місці вакцинації. Якщо у вас алергія на один з компонентів, то вам не варто робити щеплення цією вакциною", - підкреслили у Національній службі здоров'я.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, реальні протипоказання до вакцинації від COVID мають менше 1% людей.

Новини партнерів

У Мінспорту розсекретили зарплати керівництва: найбільше заробляє держсекретар
У Вінницькій області силовики затримали агента ФСБ