Українців, які пережили трансплантацію і операцію на серці у Білорусі, повернуть додому реанімобілями – Кулеба

Українців, які пережили трансплантацію і операцію на серці у Білорусі, повернуть додому реанімобілями – Кулеба
Читать на русском

Люди не можуть повернутися додому через закриття авіасполучення України з Білоруссю.

Щойно Україна припинила авіасполучення із Білоруссю 26 травня на зв'язок із МЗС вийшло 10 українців, які знаходяться на лікуванні у білоруських медзакладах. Повертати людей додому збираються реанімобілями.

Про це повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба в ефірі одного із телеканалів, передає APnews.

"З 26 громадян України, які нині на операціях у Білорусі, 10 вже на зв’язку з посольством. Це люди, які потребують нашої допомоги і звернулися до МЗС. Двом з цих десятьох ми її вже надали. Про решту 16 осіб нам відомо, однак вони поки не заявили про потребу в допомозі", - розповів міністр закордонних справ.

Також Кулеба навів історію українки Анни Курилової, якій зробили операцію з трансплантації. Раніше вона повідомляла у соцмережі про свою проблему з поверненням в Україну.

Повідомляється, що МЗС досягло домовленості з Харківською ОДА щодо її вивезення на спеціальному реанімобілі, який приїде до Мінська із України вже у найближчий час. За його словами, дата вже визначена і наразі посольство опрацьовує з компетентними органами питання безперешкодного перетину кордону.

"Крім того, ми знайшли ще один реанімобіль, який буде постійно в розпорядженні, щоб вивозити людей. МОЗ також вживає усіх заходів для захисту прав українських пацієнтів в Білорусі", — зазначив Кулеба.

Також посольство сприяє у перетині кордону ще одному із пацієнтів. Чоловік переніс у Білорусі операцію на серці, і повернеться в Україну також на спецавтомобілі.

Як повідомляв APnews, у МЗС України назвали число українців, які чекають лікування в Білорусі.

Новини партнерів

СБУ затримала двох депутатів, які вимагали у іноземців 200000 грн "на благодійність"
Білорусь тимчасово зупинила поставки в Україну бензину А-95