Українців попередили про шахраїв: обіцяють "8000 від Зеленського" і "обчищають" банківські рахунки

Українців попередили про шахраїв: обіцяють "8000 від Зеленського" і "обчищають" банківські рахунки
Читать на русском

Шахраї перед тим, як ошукати громадян, публікували офіційну заяву президента про виплати ФОПам по 8000 грн.

З початку грудня 2020 року до кіберполіції надійшло майже 100 звернень від потерпілих, які постраждали від схем шахраїв. Зокрема, злочинці публікували відео про допомогу ФОПам, давали посилання на заявки для її отримання, яке вимагало введення даних банківської картки і оплати послуг "юриста".

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу кіберполіції України.

За даними правоохоронців, шахраї перед тим, як ошукати громадян, публікували офіційну заяву президента про виплати ФОПам по 8000 грн.

"Кіберполіція застерігає від шахрайства під виглядом державних виплат. Зловмисники в мережі Інтернет виманюють гроші у громадян під виглядом надання державних компенсаційних виплат. З початку грудня 2020 року до кіберполіції надійшло вже близько 100 звернень потерпілих від таких схем.

Зазвичай правопорушники розміщують відео, де Президент України розповідає про виплату матеріальної допомоги підприємцям у розмірі 8 тис. гривень. В описі до відео шахраї розміщують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання виплати", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що при цьому автори відео стверджують, що таку матеріальну допомогу може отримати кожен.

"На сторінці за посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей. Однак у подальшому шахраї просять сплатити послуги юриста за оформлення заяви, отримання електронного підпису, проходження ідентифікації тощо. Здебільшого для цього використовують вбудований чат-бот. Після виконання таких дій громадяни не лише переказують гроші за неіснуючі послуги, але й передають персональні дані аферистам", - наголосили у кіберполіції.

Як раніше повідомляв APnews, кіберполіція викрила шахрая, який ошукав жінок на 1,3 млн грн через сайти знайомств.

Новини партнерів

Бідні країни зможуть отримати вакцину від COVID-19 не раніше 2024 року, - Reuters
В Україні в 2021 році може з'явитися нове "старе" міністерство