В Україні оголосили найвищий рівень кіберзагрози - атака схожа на вірус Петя

В Україні оголосили найвищий рівень кіберзагрози - атака схожа на вірус Петя
Читать на русском

Від хакерських атак постраждали вже майже всі державні установи США.

Національний координаційний центр кібербезпеки попереджає про високий рівень кіберзагрози в Україні. Атака, що сталась, дуже схожа з атакою Ransom: Win32/Petya, що мала місце в Україні у 2017 році - "вірус Петя".

Про це APnews пише з посиланням на заяву РНБО.

Зазначається, що від хакерських атак постраждали майже всі державні установи США.

"Злам відбувся через сервер оновлень системи управління продуктами SolarWinds Orion Platform (її версії 2019.4 - 2020.2.1 HF1). Атаку пов’язують з діяльністю хакерської групи APT29 або Cozy Bear, яку почасти звинувачують у зв’язках зі службою зовнішньої розвідки РФ", - пояснили у РНБО.

Та додали, що враховуючи те, що продукти SolarWinds не є розповсюдженими у використанні державними органами в Україні, ризики для ураження державних українських систем не є критичними. Однак висока активність хакерських угруповань, які пов’язують з російськими спецслужбами, загрожує тим суб’єктам господарювання, які використовують цей продукт і в Україні.

Суб’єктам господарювання, які використовують цей продукт, порекомендували перевірити свої мережі на наявність показників компрометації.

Нагадаємо, у 2017 років відбулась масштабна хакерська атака проти України, що спричинила порушення роботи українських державних підприємств, установ, банків, медіа тощо. Згодом масштабна деструктивна атака різновидом вірусу Petya спіткала і США, Іспанію, Росію та Індію.

APnews також писав, що в роботі Google раптово стався масштабний збій: "лягли" ряд сервісів.

Новини партнерів

У світі COVID-19 вперше вбив одного з лідерів держав
"Динамо" та "Шахтар" дізналися своїх суперників: результати жеребкування 1/16 Ліги Європи