Українців попередили про можливе подорожчання електроенергії

Тарифи на електроенергію
Читать на русском

Стимулююче тарифоутворення призведе до підвищення тарифів на електроенергію.

Наступного року в Україні може запрацювати стимулююче тарифоутворення для енергопостачальних компаній. Про це повідомив голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Валерій Тарасюк під час прес-конференції в середу, 12 лютого.

"Стимулююче регулювання для обленерго - це неминуче. Ми, як країна, маємо до цього прийти. Я мрію, і ми над цим працюємо, що ми це зробимо наступного року, ми відійдемо від системи "витрати+" і перейдемо до стимулюючого регулювання", - зазначив Тарасюк.

При цьому він зауважив, що такий крок призведе до зростання тарифів на електроенергію.

"Підходити до цього необхідно дуже виважено, оскільки стимулюючого регулювання без підвищення тарифу фізіологічно бути не може. Принаймні деяке підвищення тарифу повинно статися", - наголосив керівник НКРЕКП.

Також він вважає, що ставка дохідності на нову базу активів має бути привабливою для інвесторів, а на стару базу активів - мінімальною.

Слід зазначити, що стимулююче регулювання або RAB-тарифи - це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів. Метод спрямований на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури мереж, що передають енергоносій, а також стимулювання ефективності витрат розподільних компаній.

Як раніше повідомляв APnews, НКРЕКП прийняла рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Новини партнерів

Экс-нардеп Микитась ще два місяці сидітиме вдома: подробиці
У посольстві США відреагували на звільнення Богдана