Українців будуть контролювати по геолокації та оповіщати про можливий контакт із хворим

Українців будуть контролювати по геолокації та оповіщати про можливий контакт із хворим
Читать на русском

В Україні запускають новий мобільний додаток, який у випадковий проміжок часу буде брати звіт про геолокацію людини та FaceID.

В Україні використовують всі можливі засоби по боротьбі з коронавірусом. У тому числі й цифрові технології.

З наступного тижня, орієнтовно з 30 березня, в країні запрацюють відразу три цифрових інструменти по боротьбі з розповсюдженням Covid-2019, одне з яких зможе навіть оповіщати людей про можливий контакт з інфікованою людиною. Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Зокрема, запускається:

1. Мобільний додаток для контролю за дотриманням карантину або самоізоляції. Додаток у випадковий проміжок часу буде брати звіт про геолокацію людини та FaceID. Також через додаток хворі зможуть замовити продукти та ліки онлайн або ж заявити про стан свого здоров'я.

У міністерстві відразу відзначають, що не збираються за допомогою нього стежити за громадянами. Додаток в обов'язковому порядку буде стежити тільки за вже хворими, і в добровільному порядку - за тими, хто самоізолювався. "Інакше пандемію не зупинити", - підкреслюють у міністерстві.

2. Можливість моніторити можливий контакт з хворим через додаток "Дія". Відзначають, що ідея полягає в створенні широкої мережі qr-кодів в магазинах, аптеках, таксі і т.д. За допомогою програми людина може добровільно сканувати коди, а сам додаток вже сповістить про можливий контакт з вірусом у конкретному місці.

3. Онлайн-платформа безкоштовних послуг для бізнесу. На сьогоднішній день соціально відповідальний бізнес пропонує багато безкоштовних послуг для громадян на період карантину. Ідея в тому, щоб зібрати їх на одній платформі для зручності українців.

Також в міністерстві заявили про запуск онлайн-челленджу #HackCorona in Ukraine. Це буде національний конкурс проектів та ідей від громадян, спрямованих на боротьбу з епідемією і підтримкою населення у тяжкі часи. Обіцяють, що кращі ідеї отримають фінансування на реалізацію. При цьому відзначають, що проекти будуть фінансуватися за рахунок міжнародної технічної допомоги. У журі челенджу увійдуть кращі українські новатори та представники міжнародних донорів.

Як повідомляв APNews, МОЗ зобов'язало всі області створити штаби з протидії поширенню коронавірусу. Такі штаб працюватимуть цілодобово.

Новини партнерів

Провела на МКС 665 днів: астронавт дала поради, як пережити самоізоляцію
Прем'єр Шмигаль пояснив, для кого насправді готують "VIP-палати" в лікарнях