"Українці - дивовижні люди!": Топ-7 цитат Джо Байдена про Україну

"Українці - дивовижні люди!": Топ-7 цитат Джо Байдена про Україну
Ексклюзив
Читать на русском

За минулі роки Джо Байден неодноразово згадував у своїх промовах Україну.

7 листопада 2020 р. Джо Байден був обраний президентом Сполучених Штатів Америки. У майбутньому ця людина буде визначати долю не тільки своєї Батьківщини, а й України. У зв'язку з цим редакція APnews згадує найвідоміші цитати цього політика про нашу країну.

Українці - дивовижні люди

Під час свого візиту до Києва у 2014 р. тоді ще віце-президент США Джо Байден висловив своє захоплення українським народом.

"Ви дивовижні люди, український народ. Ви відважні люди. І ви ще раз показали це всьому світу. Завдяки вашій мужності та вашій жертовності українці перемогли - ви виграли для себе шанс докорінно змінити історію вашої країни на краще, на значно краще», - зазначив політик.

Корупція - це рак України

8 грудня 2015 року, виступаючи у Верховній Раді, Джо Байден побажав Україні успіхів у боротьбі з корупцією.

«З часу обрання мене віце-президентом я подолав мільйон триста тисяч кілометрів. Весь світ спостерігає за вами. Це факт. Він спостерігає за вами, тому що сподівається, що ваш успіх у вашій боротьбі проти безжальної агресії Кремля і проти ракової пухлини корупції вплине і на них», - зазначив політик.

Україна - суверенна держава

Під час того ж виступу віце-президент США згадав про цінність суверенітету України для Білого дому.

«Ми не будемо визнавати сфери впливу ні за однією країною. Суверенні держави мають право на власні рішення і на вибір спілок за своїм бажанням. Все, на цьому крапка. Точка», - заявив Джо Байден.

Чи правдиві ці слова? На жаль, Байден був щирим не до кінця. У 2016 р. віце-президент США вчинив тиск на президента України Петра Порошенка і прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, щоб ті позбулися генерального прокурора Віктора Шокіна, в іншому випадку погрожуючи позбавити Україну гарантій по кредиту США у розмірі 1 мільярд доларів.

Згодом цей факт неодноразово намагався використовувати Дональд Трамп у піарі проти Джо Байдена. Як показала історія, безрезультатно.

«Сучий син» Байдена

Реагуючи на скандал зі звільненням Шокіна, Джо Байден спробував виправдати свої дії.

«Я пішов на прес-конференцію і сказав: Ми вам не даємо мільярд доларів. Вони мені кажуть: ви не маєте таких повноважень, ви - не президент, президент говорив, що дасть. Я: дзвоніть йому. Я сказав, що ви не отримуєте мільярда доларів. Я сказав: Я їду через шість годин, якщо ваш генпрокурор не буде звільнений до тих пір, ви не отримуєте грошей. І той cучий син був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли ", - розповів Байден.

Крим - це Україна

Київ, 2014 р.

«Америка не визнає і не визнаватиме російську окупацію і спроби анексувати Крим. Ми цього не зробили, не зробимо, і будемо наполягати, щоб і інші не приймали цієї незаконної анексії », - зазначив політик.

Росія повинна покинути Донбас

Київ, 2014 р.

"Жодна держава не має права залякувати сусідів, нарощуючи війська вздовж кордону. Ми закликаємо Росію відвести сили. Жодна нація не повинна мати нестабільність в сусідній державі. Ми закликаємо Росію припинити підтримувати людей, які ховаються за масками у формі без розпізнавальних знаків, поширюючи занепокоєння в Східній Україні. і ми чітко дали зрозуміти, що подальша провокаційна поведінка Росії спричинить за собою збільшення санкцій і поглиблення ізоляції ", - сказав Джо Байден.

Україна повинна стати справжньою демократією

Київ, 2015 р.

«Ця країна має другий шанс на впровадження справжньої демократії, молоді люди ціною власних життів дали Раді другий шанс її побудувати. Депутати мають дві великі небезпеки: російську агресію і місцеву корупцію. І ми готові допомогти їм дати відсіч обом. Якщо вони це будуть робити, я не сумніваюся, що вони увійдуть до історії, це зібрання, Рада, як вони його називають, як засновники нової, першої в історії, щиро демократичної, вільної України. Я сподіваюся на це. Така моя надія», - сказав Джо Байден.

Післямова

Які висновки можна зробити, виходячи з декларативних заяв і практичних дій Джо Байдена. Як і раніше, Білий дім продовжить впливати на політичну картину в Україні. Як і раніше, Вашингтон буде надавати підтримку НАБУ, САП і ВСУ. Що буде з Кримом і Донбасом в наступні роки - зрозуміло і так.

Єдине питання: які стосунки складуться у Байдена з ОПУ Володимира Зеленського? Поки що ми не можемо дати на нього відповідь - його нам покаже лише історія.

Раніше APnews повідомляв, Байден має намір скасувати низку указів Трампа після інавгурації.

Новини партнерів

Зеленський розніс злостивців, які радіють його зараженню COVID-19
Ходив на шоу та вручав нагороди: кого Зеленський без маски міг заразити COVID-19