Українського нардепа номінували на пост президента ПАРЄ

Українського нардепа номінували на пост президента ПАРЄ
Читать на русском

Головним опонентом може стати проросійський депутат з Нідерландів Тіні Кокс.

Народного депутата Верховної Ради від фракції Слуга народу", голову української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Марію Мезенцеву висунули кандидатом на посаду президента ПАРЄ на 2022 рік.

Про це APnews повідомляє з посиланням на пресслужбу української делегації ПАРЄ. Зазначається, що голосування має відбутися у понеділок, 24 січня у Страсбурзі під час першої сесії асамблеї.

"Користуючись правом, наданим регламентом асамблеї, 31 член асамблеї з різних національних делегацій ПАРЄ у порядку, передбаченому регламентом, висунули на посаду президента ПАРЄ пані Марію Мезенцеву, керівника постійної делегації Верховної ради в ПАРЄ", - йдеться у повідомленні.

Депутат Верховної Ради Марія Мезенцева
Депутат Верховної Ради Марія Мезенцева

Також повідомляється, що українська делегація продовжує отримувати підписи членів ПАРЄ з різних країн. Зазначимо, всього в асамблеї представлено 47 країн.

Ключовим опонентом Мезенцевої може стати проросійський депутат з Нідерландів Тіні Кокс, який у 2019 році готував резолюцію "Про виклики перед Парламентською асамблеєю Ради Європи", яка мала на меті зняти санкційний тиск з Російської Федерації.

Варто зазначити, якщо є дві та більше кандидатури, то проводиться таємне голосування. Додамо, на цей момент президентом ПАРЄ є бельгієць Рік Дамс.

Раніше APnews повідомляв, у ПАРЄ відхилили всіх кандидатів від України на посаду судді в ЄСПЛ.

Новини партнерів

КП «Швидкісний трамвай» на тендері закупило 15 гробів с оксамитом й атласом
З понеділка Івано-Франківська область стане "червоною" – МОЗ