Українські в’язні в тюрмах більше захищені від коронавірусу, ніж на волі - юрист

Українські в’язні в тюрмах більше захищені від коронавірусу, ніж на волі - юрист
Ексклюзив
Читать на русском

Він пояснив, що ув’язненим літнього віку не буде, куди йти та за що жити

Якщо в’язнів випустять з українських в’язниць, ситуація може бути гірше, ніж після закону Савченко. Про це в ексклюзивному коментарі APnews повідомив юрист Ростислав Кравець.

Він пояснив, що ув’язненим літнього віку не буде, куди йти та за що жити.

"На сьогодні ситуація може бути ще гіршою, ніж з законом Савченко, тому що під час прийняття закону Савченко не було певних обмежень фізичних стосовно перебування на вулиці чи працевлаштування. Тому що, наприклад, якщо мова бути йти про 60-річних осіб, то їм взагалі заборонено виходити, а за що їм жити? Яким чином ці люди будуть взагалі існувати на волі? Про це також повинні подбати органи, які контролюють безпосередньо цих умовно-достроково звільнених осіб. В будь-якому разі це дострокове звільнення також може бути предметом розгляду в суді, і суд може не погодитись з питанням зменшення строку покарання", - розповів юрист.

За словами Кравця, звільнення ув’язнених може призвести до кризи з боку людей, які хворіють на СНІД та туберкульоз.

"Тому на сьогодні звільнення цих осіб може призвести до чергової кризи з боку тих же осіб, які хворіють на СНІД, туберкульоз, що визнано міжнародними організаціями: ООН, ЄБРР. ОБСЄ навіть звертала на це увагу України щодо жахливої ситуації в тюрмах та СІЗО саме з туберкульозом. Якщо ми будемо звільняти виключно з метою непоширення інфекційних хвороб, а саме коронавірусу, про який, знову ж таки, пан Малюська говорить, що його нема ні в тюрмах, ні в СІЗО. То що говорити тоді про ті хвороби, які зафіксовані і мають дійсно ознаки епідемії, а саме в першу чергу мова йде про туберкульоз. Відверто мені здається, що міністр трохи не відчуває законодавство, і якщо він говорить, що нема коронавірусної інфекції в СІЗО чи в тюрмах, на підставі чого вводити якісь пом’якшувальні заходи і тих осіб звільняти. Навпаки за такою логікою, яку повідомив пан Малюська, ці особи виявляються більш захищеними в умовах в’язниць, колоній та інших установ виконання покарань, ніж на волі", - вказав юрист.

Як повідомляв APnews раніше, голова Міністерства юстиції України Денис Малюська заявив, що Мін’юст підготував два законопроекти для розвантаження тюрем в період пандемії для розгляду у Верховній Раді.

Нагадаємо, що станом на сьогодні в українських в’язницях не зафіксовано випадків коронавірусу, тому плани Міністерства юстиції про зміну вироків ув’язненим передчасні.

Новини партнерів

Поліція України рахує євреїв - світове співтовариство бунтує. Повний розбір "антисемітського" скандалу
Карантин в Україні ослабили з політичних мотивів, а не медичних - політолог