Українські тести на COVID-19 вийшли на фінальний етап тестування, - Степанов

Українські тести на COVID-19 вийшли на фінальний етап тестування, - Степанов
Читать на русском

Вітчизняні тест-системи повинні розвантажити навантаження на лабораторії.

Міністр МОЗ Максим Степанов під час виступу у Верховній Раді розповів про те, за рахунок чого вдасться розвантажити навантаження на медичні лабораторії. Зокрема, допомогти повинні тест-системи вітчизняного виробництва. Про це APnews повідомляє з посиланням на виступ Степанова.

За словами Степанова, вітчизняні тест-системи працюють за методом ІФА. Такі тести виявляють комплекс "антиген - антитіло", який організм виробляє в разі зараження вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічної реакції антигену з відповідним антитілом. Наразі вітчизняні тест-системи вийшли на фінальний етап тестування.

Також Максим Степанов заявив, що з коронавірусного фонду виділиться близько півтора мільярдів гривень на закупівлю експрес-тестів на антиген з розрахунку мільйон тісто на місяць. Такі тести проводитимуть сімейні лікарі, мобільні бригади і лікарні.

При цьому зараз в країні все ще є серйозні проблеми з тестуванням на COVID-19. Під час свого виступу Максим Степанов назвав чотири області, в яких позначається недолік тестів.

Новини партнерів

Міноборони до кінця року закупить ракети “Нептун”, про які під час виступу казав Зеленський
На доплати медикам-борцям з COVID-19 виділено майже 6 млрд гривень, - Степанов