Українські спортсмени отримають майже 2 млн доларів за медалі Олімпіади-2020

Українські спортсмени отримають майже 2 млн доларів за медалі Олімпіади-2020
Читать на русском

Відразу п'ять спортсменів отримають понад 100 тисяч доларів.

Українські спортсмени, які виграли медалі Олімпійських ігор в Токіо отримають премії від держави на загальну суму в 1,84 мільйона доларів. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-центр Міністерства молоді і спорту.

Як і повідомлялося раніше, спортсмени отримають з державного бюджету 125 тисяч доларів за кожну золоту медаль, 80 тисяч доларів - за срібну, а "бронзу" оцінили в 55 тисяч доларів.

Олімпійським чемпіоном в Токіо вдалося стати тільки борцю Жану Беленюку. Проте, відразу два спортсмени обійшли Жана за загальними розмірами призових. Йдеться про плавця Михайла Романчука і каноїстку Людмилу Лузан.

Обидва спортсмени виграли по дві медалі - "сріблу" і "бронзі". Відповідно, кожному з них належить по 135 тисяч доларів. Ще дві спортсменки, синхроністки Анастасія Савчук і Марта Федина, отримають по 110 тисяч доларів. Рівно стільки їм належить за дві бронзові медалі - в дуеті і в команді артистичного плавання.

Борець Парвіз Насібов, каратистка Анжеліка Терлюга, каноїстка Анастасія Четверикова, боксер Олександр Хижняк і велосипедистка Олена Старікова на цих Іграх принесли Україні в скарбничку по "сріблу". За це кожному зі спортсменів покладається по 80 тисяч доларів.

Бронзові медалісти Ярослава Магучіх (легка атлетика), Ігор Рейзлин (фехтування), Дар'я Білодід (дзюдо), Станіслав Горуна (карате), Олег Омельчук і Олена Костевич (стрільба), Еліна Світоліна (теніс), Ірина Коляденко (боротьба) і Алла Черкасова (боротьба) отримають по 55 тисяч доларів.

Всього на минулих Олімпійських іграх збірна України виграла 12 бронзових, 6 срібних і одну золоту медалі. За кількістю медалей Олімпіада в Токіо виявилася успішнішою літніх Ігор в Ріо, де українці виграли 11 медалей. Також в Токіо Україна вперше в історії завоювала медалі Олімпійських ігор в артистичному плаванні і карате.

Раніше APnews розбирався, які премії покладаються спортсменам в різних країнах, які виграли медалі на Олімпіаді в Токіо. Українські спортсмени отримують більше, ніж їх опоненти з США, Росії чи Німеччини. Але нам вкрай далеко до таких країн як Сінгапур.

Новини партнерів

Резніков запропонував розмістити американські ППО в Україні для стримування РФ
У Маріуполі п'ятеро працівників меткомбінату отримали серйозні опіки через викид гарячого пилу